Младоци отсрамиха Юнайтед в луд мач срещу Шефийлд Юн

Милен Костов Милен Костов

Младоци отстрамиха Манчестър Юнайтед в драматичен сблъсък с Шефийлд Юнайтед в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора не успяха да се победят и завършиха при резултат 3:3. Домакините поведоха с 2:0 след голове на Джон Фек и Лис Мисе, но гостите стигнаха до обрат, благодарение на попадения на Брендън Уилямс, Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфоорд. В последната минута от редовното време Оливър Макбърни измъкна точка за отбора си.

Шефийлд Юнайтед започна срещата по-силно, като се възползва от домакинското си преимущество. В 11-та минута Джон Лундстрам стреля от границата на наказателното поле, но Давид Де Хеа спаси след отличен плонж. Топката попадна в играч на домакините, който центрира към Дейвид МакГолдрик, но ударът му с глава отново бе спасен от испанеца. В 19-та минута резултатът бе открит. Мусе подгони на пръв поглед изгубена топка, но успя да я измъкне от краката на Фил Джоунс, макар да го избута грубо. Подаването му бе засечено от Лундстрам, но Де Хеа отново спаси. Топката обаче се озова в краката на Флек, който я прати в опразнената врата. Това бе най-слабото полувреме на Солскяер като мениджър на клуба откъм отправени удари – само един. Възитаниците на Крис Уайлдър стреляха цели седем пъти, като пет от изстрелите бяха в очертанията на вратата.

През второто полувреме нищо не се промени. Шест минути след подновяването на игрта Мусе удвои преднината на домакините. Французинът открадна топката в центъра на терена и завърши контраатака със силен удар от границата на наказателното поле с десния крак. В трите минали сезона с екипа на Борнемут той има 3 гола. С екипа на "остриетата" му трябваха само 9 мача, за да постигне същия брой попадения. В 72-та минута гостите върнаха едно попадение. Даниел Джеймс центира топката в наказателното поле, но тя бе изчистена право в краката на Уилямс, който я прати в далечния ъгъл с прецизен удар по земя. Това е първи гол за тинейджъра за представителния отбор. Само пет минути по-късно равенството бе възобновено. Появилият се от резервната скамейка Грийнууд засече прецизно центриране на Рашфорд и вкара първия си гол във Висшата лига. След едва 133 секунди "червените дяволи" се разписаха отново. Рашфорд и Джеймс размениха подавания по левия фланг, а англичанинът се разписа след като засече меко центриране на своя съотборник. Атмосферата на "Брамал Лейн" коренно се промени за само седем минути, но в последната минута от редовното време драмата бе още по-голяма. Калъм Робинсън подаде на Оливър МакБърни, който овладя топката и стреля в гордния десен ъгъл за да върне равенството. Ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР след съмнения за игра с ръка на шотландеца, но попадението все пак бе зачетено.

Така Манчестър Юнайтед заема деветата позиция в класирането с актив от 17 пункта. Шефилд Юнайтед е шести с точка повече.