Монако се наложи над Анже с 2:1 като гост в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 1. През първото полувреме Александър Головин даде аванс на монегаските, а в началото на второто Майрон Боаду удвои аванса. Почетното попадение за Анже бе дело на Абдала Сима.

След този успех Монако е на 4-о място с актив от 64 точки, докато Анже е на дъното със само 14 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Монако. Юсуф Фофана шутира от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но Пол Бернардони отрази.

Само три минути по-късно Монако можеше да излезе напред в резултата, когато след центриране в наказателното поле Майрон Боаду засече с глава, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Анже.

Вандерсон комбинира с Александър Головин, който с удар от границата на наказателното поле на Анже в 45-ата минута прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл и по този начин изведе Монако напред в резултата.

Натискът на монегаските продължи и през второто полувреме. В 60-ата минута Юсуф Фофана намери с центриране Боаду в наказателното поле, който с удар в долния ляв ъгъл удвои аванса на Монака.

Само четири минути по-късно Анже върне един гол. Химад Абдели центрира топката за Абдала Сима, който засече топката във вратата, пазена от Александър Нюбел.

До края на двубоя Монако се пробира в своя половина и разиграваше топката в дълги периоди и така си подсигури трите точки срещу последния.

Ланс взе дербито с Марсилия и притисна ПСЖ (ВИДЕО)