Ланс победи Марсилия с 2:1 в дербито на кръга на Лига 1 и се доближи на 3 точки от ПСЖ преди мача на парижани от 34-тия кръг на първенството. Ланс излезе на втора позиция, изпреварвайки съперника си от Марсилия.

Домакините поведоха с 2:0 с две попадения в двете полувремена. Фофана и Опенда отбелязаха за Ланс, а Дмитрий Пайе върна един гол в 88-ата минута. Гол на Алексис Санчес в началото на мача не бе зачетен.

В 8-ата минута Марсилия вкара топката в мрежата на своя съперник. Грешка на защитата подари топката на Алексис Санчес, който я търкули в мрежата за 0:1.

Реферите обаче провериха ситуацията с ВАР и отсъдиха фал в нападение и голът не бе зачетен.

В 22-ата минута Секо Фофана нанесе далечен удар, но топката срещна десния стълб на вратата на гостите.

В 38-ата минута Ченгиз Юндер подаде в наказателното поле, но Джонатан Клаус шутира встрани от гредата.

Ланс поведе в 42-ата минута. Топката стигна до Секо Фофана, който стреля мощно, топката облиза гредата и влезе в мрежата за 1:0.

Малко преди почивката гостите от Марсилия можеха да изравнят. Жордан Верету шутира, но Брис Самба спаси.

В началото на второто полувреме гостите имаха нов шанс. Леонардо Балерди стреля с глава, след подаване на Малиновский, но топката мина над гредата.

Ланс вкара втори гол в 60-ата минута. Пшемислав Франковски изпрати топката на главата на Люис Опенда и той вкара второто попадение за Ланс – 2:0.

Гостите от Марсилия опитаха натиск в заключителните 20 минути на двубоя, но домакините се групираха добре.

Все пак в 88-ата минута Марсилия намери. Дмитрий Пайе отбеляза гол след хубава атака за „сините“, последва центриране отдясно и Пайе успя да се справи в наказателното поле и мушна топката във вратата на домакините.

Лил загуби от Реймс и застраши евроучастието си (ВИДЕО)