Монца постигна впечатляващ обрат у дома срещу Фиорентина от 0:2 до 3:2 в мач от 31-ия кръг на Серия А. Българският национал Валентин Антов остана неизползвана резерва за домакините. След този мач Монца е на 12-о място във временното класиране, с две места и една точка под „Ла Виола“.

„Виолетовите“ излязоха напред в резултата в осмата минута, когато Кристиано Бираги центрира от ъглов удар, а Кристиан Куаме засече с глава в мрежата.

Пет минути по-късно Рикардо Сапонара получи добро подаване от голмайстора Куаме и с прецизен изстрел удвои аванса на своя тим.

Монца се върна в 26-ата минута, когато Бираги опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати в собствената си врата.

В 43-ата минута Дани Мота се възползва от добро подаване на Микеле Ди Грегорио, за да изравни резултата. В добавеното време на първата част попадение на Матео Песина не бе зачетено заради игра с ръка.

В 59-ата минута Матео Песина оформи крайното 3:2 от дузпа, отсъдена за нарушение на Софян Амрабат.

В другия мач от кръга, игран по същото време, Удинезе безпроблемно победи Кремонезе с 3:0. И трите попадения паднаха през първата част – Лазар Самарджич (2‘), Науел Перес (27‘), Исак Съксес (36‘).

Лукаку прекъсна черната серия на Интер (ВИДЕО)