Монтана се върне към победите след успех над Несебър с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на Втора лига.

Домакините поведоха в началото на второто полувреме, когато в 55-ата минута Филип Ежике бе точен за 1:0.

Само пет минути след това Димитър Буров се разписа от дузпа, за да оформи крайния резултат - 2:0.

С победата Монтана събра 22 точки на второто място в класирането. Първият Пирин има 26 и мач по-малко. Несебър е на 18-а позиция със седем точки в актива си.

В друг мач от кръга Беласица загуби домакинството си на Фратрия Варна с 0:1.

Бела стартира вихрено - още в първите три минути комитите накараха вратаря на гостите да прави решителни спасявания след удари на Гущеров и Гроси.

В 9-та минута Георги Лазаров от Фратрия овладя пред наказателното, преодоля двама защитници и с прехвърлящ удар изненада Кирил Георгиев. Топката се удари в напречната греда, тупна на голлинията и отиде в защитник на Беласица.

В 33-та минута Куфре Ета преодоля технично защитник и отправи удар, но вратарят показа завиден рефлекс и изби. Веднага след това Фратрия направиха бърза контраатака, която завърши с корнер, след изпълнението на който Денислав Ангелов стреля с глава и вкара за 1:0

В 58-та минута Валентин Костов с глава вкара топката във вратата, но бе вдигната засада. Последва разбъркване на терена, при което червен картон получи Василе Битлан и така гостите останаха с човек по-малко.

Струмска слава победи Спортист Своге с 1:0 у дома.

Мачът бе равностоен, а домакините вкараха от дузпа в 70-ата минута реализирана от Цветомир Вачев.

Преди това "шоколадите" пропуснаха чисто голов положение, след като Клифърд и Калоян Стефанов се озоваха сами срещу вратаря, но до гол не се стигна.

Спартак Плевен победи като гост Янтра Габрово с 2:1.

Домакините поведоха в 19-ата минута с гол на Айвън Ангелов, но с късни голове плевенчани стигнаха до трите точки. Христиан

Петков се разписа в 81-ата минута, а Християн Казаков имаше малшанс да си вкара автогол три минути след това.

Добруджа постигна категоричен успех с 5:0 над дублиращия отбор на Ботев Пловдив. Гостите откриха резултата в 33-тата минута чрез Андриан Димитров, а останалите четири попадения паднаха след почивката. Велислав Боев удвои в 56-тата минута, а седем по-късно Лукас Кардозо сложи точка на спора. Последните два гола бяха дело на Ивайло Климентов и Петър Георгиев.