Фенербахче започна участието си в Лига Европа с много трудна домакинска победа с 2:1 срещу Юнион Сен Жилоаз. „Фенерите“ не бяха убедителни, но все пак потеглиха с успех в турнира.

Белгийският отбор влезе по-добре в мача и можеше да поведе в резултата още във 2-ата минута, но ударът на Ноа Садики бе блокиран от защитник на Фенербахче.

Юнион направи нов много сериозен пропуск в 17-ата минута, когато Франьо Иванович излезе на страхотно положение в наказателното поле на Фенербахче и стреля, но Ливакович успя да спаси, а след това изби топката в гредата.

Фенербахче поведе в резултата обратно на логиката с попадение на Чаглар Союнчю. Той се възползва от сериозна суматоха, която стана в наказателното поле на гостите в 26-ата минута.

През второто полувреме Фенербахче контролираше събитията на терена.

Юсен Ен-Несири имаше много добър шанс в 48-ата минута, но стреля неточно в аут.

Три минути по-късно Ирфан Кахвечъ имаше отличен шанс, когато стреля от въздуха, но неточно в аут.

В 54-ата минута след центриране в наказателното поле на Юнион Сен Жилоаз Ен-Несири стреля с глава, но защитник успя да изчисти топката преди тя да навести вратата на Морис.

Кевин Мак Алистър бе изгонен с директен червен картон в 74-ата минута, след като събори Ен-Несири пред наказателното поле на Юнион Сен Жилоаз, а той излизаше сам срещу Морис.

Ченгиз Юндер стреля от фал в 77-ата минута, но встрани от белгийската врата.

Фенербахче все пак поведе с 2:0 в 82-ата минута, след като Кристиан Бърджис си отбеляза автогол. Брайт Осей-Самюел получи добър пас в наказателното поле на Юнион Сен Жилоаз и стреля, но Морис спаси, след това обаче, топката рикошира в крака на Бърджис и влетя във вратата.

Съдията Беноа Бастиен свири дузпа за белгийския отбор в 90-ата минута и показа два жълти картона и съответно червен на Брайт Осей-Самюел.

Доминик Ливакович успя да спаси удара от бялата точка на Франьо Иванович. Изпълнението на хърватския нападател бе слабо.

Юнион Сен Жилоаз все пак направи по-почетна загубата си в третата минута на добавеното време на мача, когато Рос Сайкс се разписа във вратата на Ливакович.

Белгийският отбор нямаше шансове да изравни резултата до края на добавеното време и така Фенербахче, ръководен от Жозе Моуриньо стартира с победа в Лига Европа.