МВР раздава награди след една от най-успешните си години в спорта

dsport.bg

На 16 януари „Спортна асоциация-МВР“ ще връчи своите годишни награди. Церемонията ще се проведе във фоайето на Министерството на вътрешните работи с начален час 16:00.

2019-а бе една от най-успешните години в историята на спорта в МВР с двама световни и двама европейски шампиони, европейска купа по плажен футбол, сребърни и бронзови медали от различни големи първенства. Сред отличените ще бъдат Тайбе Юсеин, Ивет Лалова, Тервел Пулев, Мария Гроздева, Петър Стойчев, Антоанета Бонева и други.

Ето и всички, които ще бъдат наградени:

Индивидуални спортове – мъже

Наградите ще връчи – Зам. главен секретар, Главен комисар Георги Арабаджиев.

1. Стрелба – Любомир Любенов – СДВР – Републикански шампион по стрелба на МВР.

2. Пожароприложен спорт –Християн Христов – състезател от представителния отбор на ГДПБЗН постигнал най-добри резултати в индивидуалните дисциплини и в двубоя по време на Републиканския преглед и купата на Българска федерация по пожароприложен спорт- Пловдив 2019г.

3. Карате –Светослав Бодуров– ОДМВР- Русе-І-во място на Националния преглед и на Националната купа.

4. Ски алпийски дисциплини – Димитър Стамболийски – ГДПБЗН – Републикански шампион на МВР в дисциплината „слалом“ и второ място в дисциплината „гигантски слалом“.

5. Борис Йосифов – ГДПБЗН – Републикански шампион на МВР по биатлон и приложно ориентиране.

6. Крос – Георги Жеков – Дирекция „Миграция“ - Републикански шампион на МВР.

7. Шах – Асен Стефанов – ОД МВР – Перник – Републикански шампион на МВР.

Индивидуални спортове – жени

Наградите ще връчи – Проф. д.н. Старши комисар Любомир Тимчев- Ректор на Академия МВР.

1. Стрелба – Изабела Пламенова – ОД МВР - Варна – Републикански шампион на МВР.

2. Ски алпийски дисциплини – Деница Вълчева – ГДПБЗН – Републикански шампион на МВР в дисциплините слалом, гигантски слалом и комбинация.

3.Приложно ориентиране – Елена Димитрова- СДВР- Републикански шампион.

4. Биатлон – Радка Попова – НСО – Републикански шампион.

5. Плуване – Александра Соколова- ОДМВР- Смолян - Републикански шампион в дисциплините 50 метра гръб, свободен стил, бътерфлай, бруст и 100 м съчетано плуване.

6. Карате – Габриела Димитрова– курсант в АМВР– І-во място на Националния преглед и на Националната купа.

7. Крос – Цветелина Кирилова- СДВР – Републикански шампион.

8. Пожароприложен спорт – Елица Димитрова – РДПБЗН- Варна- постигнала най-добри резултати в индивидуалните дисциплини и в двубоя по време на Републиканския преглед и купата на Българска федерация по пожароприложен спорт- Пловдив 2019г.

Колективни спортове – Регионални клубове

Наградите ще връчи – Главен комисар Христо Терзийски- Директор на Главна дирекция „Национална полиция“.

1.Отборът на РДПБЗН-Пловдив– Републикански шампион по пожароприложен спорт за 2019г.

2. Отборът по футбол на СК „МВР – Пловдив“– Републикански шампион на МВР за 2019г.

3. Отборът по волейбол на - РДПБЗН – Варна – Републикански шампион на МВР за 2019г.

4.Отборът по плажен футбол– на СК „Спартак“- Враца- Републикански шампион на МВР за 2019г.

5.Отборът по ПЛЗ на- ОДМВР- Русе- в състав- Александър Йорданов и Светослав Бодуров.

6. Отборът по футзал на РД ПБЗН – Пловдив– Републикански шампион на МВР за 2019г.

За международен принос - МВР

Наградата ще връчи – Главен комисар Николай Николов-Директор на Главна дирекция пожарна безопастност и защита на населението.

1.Представителния мъжки отбор по пожароприложен спорт в състав: Пламен Писков, Георги Георгиев, Велин Иванов и Михаил Костов- класирал се на трето място в дициплината „ Пожарна щафета 4 х 100 метра с препятствия“ на Световното първенство по пожароприложен спорт в Русия.

Най-добре представили се деца в движенията „Млади приятели на полицията“ и „Млад огнеборец“

Наградите ще връчи (връчат) – Министър- Младен Маринов. (Главен комисар Ивайло Спиридонов- Директор на Главна дирекция борба с организираната престъпност)

1. Отборът на „Централен полицейски карате и джу джицу клуб“ – в състав- Димитър Димитров, Калоян Бахчеванов и Калоян Стоименов- шампион на републиканските турнири „Млади приятели на полицията“.

2. Натали Иванова- шампион по таекуон-до ITF на републиканските турнирите „Млади приятели на полицията“.

3.Младежки противопожарен отряд „Млад огнеборец“ при ОУ „Панайот Волов“ – гр.Шумен – постигнал национален рекорд в дисциплината „400 метра щафетно бягане“.

4. Никола Донев- шампион по таекуон-до ITF на републиканските турнирите „Млади приятели на полицията”.

5. Отборът момичета до 13 години на Централен полицейски волейболен клуб – класирал се на трето място в Републиканското първенство сезон 2018/2019г. и първо място в турнира „Млади приятели на полицията”.

Треньори със съществен принос за дейността на Спортна асоциация – МВР

Наградите ще връчи (връчат)- г-н Михаил Златанов – Началник кабинет на Министъра на вътрешните работи.

1. Стоян Велев – РС ПБЗН – Сливен - треньор на световния и европейски шампион по джудо Борис Георгиев.

2. Светослав Иванов – ГДПБЗН -треньор на Националния полицейски отбор по тенис на маса.

3.Мирослав Ефтимов- дългогодишен треньор по пожароприложен спорт на факултет ПБЗН при АМВР и представителния отбор на ГДПБЗН- МВР.

4. Добромир Грамов-треньор по карате и джу джицу в ЦПКДК – школа Кнежа.

5. Венцислав Игнатов - дългогодишен треньор по таекуон-до в ЦПТК.

Спортисти, служители на МВР със значителен принос към световния и национален спорт.

Наградата ще връчи (връчат)- г-н Красен Кралев – Министър на младежта и спорта.

  1. Тайбе Юсеин- завоювала сребърен медал на световното първенство по борба в Казакстан и квота за Олимпийските игри в Токио 2020г.

  2. Ивет Лалова – класирала се на седмо място на финала на 200 м на Световното първенство по лека атлетика в Доха –Катар. Атлет номер 1 на Балканите. Спечелила квота за Олимпийските игри в Токио 2020 г.

  3. Тервел Пулев – бокс- носител на WBA – интернационална титла.

  4. Мария Гроздева – завоювала златен медал в дисциплината 25м. спортен пистолет на Световна купа в Пекин и квота за Олимпийските игри в Токио 2020 г.

  5. Петър Стойчев- завоювал първо място на световно първенство по ледено плуване 1000м в Мурманск – Русия. Номиниран за наградата Посейдон от международната зала на славата по плуване.

  6. Антоанета Бонева- класирала се на 6-то място на Световната купа по спортна стрелба в Китай. Спечелила квота за Олимпийските игри в Токио 2020 г.

Спортен клуб на годината

Наградата ще връчи – Старши комисар Георги Хаджиев- Директор на Столична дирекция на вътрешните работи.

Полицейски спортен клуб„София”– при СДВР- за значимо участие на неговите членове във всички турнири и Републикански състезания от календара на „СА- МВР“.

Отбор на годината

Наградата ще връчи – г-н Милко Бернер- Заместник Министър на МВР.

1.Представителният отбор на МВР по плажен футбол- трикратен носител на Европейската полицейска купа по плажен футбол.

Спортист на годината

Наградите ще връчи – Главен секретар на МВР, Главен комисар – Ивайло Иванов

Подгласници

1. Светослава Николова и Дияна Котева- курсанти в Академия-МВР- завоювали сребърен медал на двойки и бронз в отборното- жени на Европейското полицейско първенство по тенис на маса.

2.Любомир Кралев- РС ПБЗН- Велико Търново- Европейски полицейски шампион по тенис на маса.

3.Габриела Гигова- 9-та РС ПБЗН- София- сребърна медалистка на джудо в кат.+ 78кг. , и бронзова на джу- джицу в кат. + 70кг. от Световните полицейски игри.

Спортисти на годината

Наградите ще връчи- Министър Младен Маринов

  1. Борис Георгиев – ЦБПС – световен и европейски шампион по джудо категория до 100 кг.

  2. Любомир Борисов – курсант Академия-МВР – световен шампион по плуване в дисциплините 50 и 100 м бътерфлай.

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук