Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в първия двубой между двата тима от елиминациите на Лига Европа, завършвайки 2:2 на "Камп Ноу". Така всичко, както каза Шави, ще се реши на "Олд Трафорд".

Лошата новина за каталунския тим е, че Гави пропуска реванша заради натрупани картони, а Педри се контузи през първата част.

Маркос Алонсо даде преднина на каталунците в 50-ата минута с изстрел с глава след центриране от корнер. Юнайтед обаче отговори светкавично, като само 3 минути по-късно Маркъс Рашфорд изравни резултата на "Камп Ноу". В 59-ата минута Жул Кунде имаше малшанса да е на неточното място в неточното време и си отбеляза автогол. В 77-ата минута Рафиня възстанови равенството в каталунската столица.

Двубоят започна без опасности пред двете врати. На два пъти Рафиня опита с центрирания да сътвори нещо опасно в наказателното поле на Юнайтед, но без успех.

В 9-ата минута на Давид де Хеа му се наложи да отразява удар Роберт Левандовски. В следващите минути Барса се настани в половината на Юнайтед, но без да притесни Де Хеа.

В 19-ата минута Педри си свали с глава топката, обърна се и стреля, но над вратата.

В 27-ата минута Барса извади късмет, след като след удар на Санчо топката се удари в крака на Френки де Йонг и мина покрай вратата на Тер Стеген. Минута по-късно германският страж на Барса отново бе последната стена за каталунците пред гола, след като спря излезлия очи в очи с него Вут Вегхорст.

В 34-ата минута Маркъс Рашфорд навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, но Тер Стеген с една ръка изби топката.

В 37-ата минута Уан-Бисака с шпагат успя да спре Жорди Алба да стреля. Последваха два ъглови удара за каталунците, от които не излезе нищо опасно.

В 40-ата минута Шави трябваше да направи принудителна промяна, тъй като Педри се контузи и на негово място влезе Сержи Роберто.

В 50-ата минута Барселона поведе в резултата! След центриране от ъглов удар на Рафиня Маркос Алонсо с глава заби топката във вратата на Деа Хеа, след като Фред нямаше шанс да го опази.

Отговорът на Юнайтед не закъсня. В 53-ата минута Рашфорд бе изведен и прати топката зад гърба на Тер Стеген за 1:1.

Англичаните обърнаха развоя на събитията в 59-ата минута, когато Рашфорд премина покрай Рафиня, пусна към Фернандеш, а той с пета отклони към Каземиро, но топката се удари последно в Жул Кунде преди да влезе във вратата на Тер Стеген.

В 66-ата минута Шави направи три смени - на местата на Маркос Алонсо, Франк Кесие и Жорди Алба влязоха Андреас Кристенсен, Ансу Фати и Алехандро Балде.

В 72-ата минута Уан-Бисака центрира в наказателното поле, но Тер Стеген лесно улови. Минута след това Гави получи жълт картон, който го вади от реванша на "Олд Трафорд".

В 77-ата минута Рафиня по-скоро центрира в наказателното поле, но Левандовски хитро пропусна топката, която въпреки това влетя в мрежата на Де Хеа.

В 80-ата минута Тер Стеген пусна дълго подаване към Рафиня, Люк Шоу не успя да се справи, но излезлият напред Де Хеа изби в корнер.

В 86-ата минута Барса поиска дузпа за игра с ръка на Фред, но такава не последва. Вместо това след центриране от пряк свободен удар Каземиро замалко да си вкара автогол. В следващото действие пък Ансу Фати отправи техничен изстрел към вратата на Де Хеа, но испанецът спаси.

Барселона - Манчестър Юнайтед 2:2

1:0 Маркос Алонсо 50', 1:1 Маркъс Рашфорд 53', 1:2 Жул Кунде (aвт) 59', 2:2 Рафиня 77'

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 17. Маркос Алонсо (66' 15. Андреас Кристенсен), 18. Жорди Алба -к (67' 28. Алехандро Балде), 8. Педри, 21. Френки де Йонг, 19. Франк Кесие (67' 10. Ансу Фати), 22. Рафиня (83' 11. Феран Торес), 9. Роберт Левандовски, 30. Гави

Резерви: 26. Инаки Пеня, 36. Арнау Тенас, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 15. Андреас Кристенсен, 20. Сержи Роберто, 24. Ерик Гарсия, 28. Алехандро Балде, 29. Марк Касадо, 32. Пабло Торе, 38. Анхел Аларкон

Треньор: Шави Ернандес

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан, 23. Люк Шоу, 12. Тирел Маласия, 18. Каземиро, 17. Фред, 25. Джейдън Санчо (81' 49. Алехандро Гарначо), 8. Бруно Фернандеш - к, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст

Резерви: 22. Том Хийтън, 31. Джак Бътланд, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър, 20. Диого Далот, 28. Факундо Пелистри, 36. Антъни Еланга, 49. Алехандро Гарначо, 55. Зидан Икбал, 73. Коби Майноо

Треньор: Ерик тен Хаг

Съдия: Маурицио Мариани