Байерн Мюнхен спечели и последния си мач о група C на Шампионска лига. Баварците се наложиха с 2:0 срещу Интер в мач без особено голям залог.

Всичко в групата беше ясно още след изиграването на срещите миналата седмица. Все пак германският шампион събра пълен актив от 18 точки и продължава уверено напред към елиминациите.

Бенжамен Павар и Ерик Максим Чупо-Мотинг в 32-рата и 72-рата минута поразиха мрежата на „нерадзурите“. Италинаците остават втори с 10 точки. Трети е Барселона със 7, последен Виктория Пилзен с 0. В другия сблъсък от групата каталунците победиха Виктория като гост с 4:2 и ще играят в Лига Европа през пролетта.

Мачът между Байерн и Интер се изигра в тренировъчно темпо. Двата отбора не се хвърлиха на пълни обороти, а Юлиан Нагелсман и Симоне Индзаги направиха ротации в съставите си. През второто полувреме пък дадоха шанс за изява на големи таланти от академията си.

Байерн Мюнхен - Интер 2:0

(1:0 Бенжамен Павар 32', 2:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг 72')

Първата опасност беше за вратата на Байерн. Николо Барела стреля мощно от средна дистанция. Вратарят Свен Улрайх успя да плонжира и да избие в ъглов удар.

При последвалия корнер Барела шутира мощно от ждроп. Садио Мане опита да предпази лицето си и изби топката с ръце. Съдията Иван Кружляк подмина ситуацията, но беше повикан да я преразгледа чрез ВАР. Той гледа в продължение на минута, но прецени, че няма дузпа, защото ръцете на сенегалеца бяха пред лицето само и единствено, за да се предпази от топката.

Двата отбора видимо играеха без напрежение, така че липсваха сериозни голови опасности. В 27-ата минута „нерадзурите“ направиха голям пропуск. Робин Госенс беше изведен в наказателното поле. Той надбяга защитата и пусна пас по земя към включилия се на скорост Лаутаро Мартинес. Със сетни усилия аржентинецът стигна до топката с шпагат, но не успя да я прати в празната врата.

Отговорът на баварците беше пробив на Мане, който намери Марсел Забицер на границата на наказателното поле. Неговият удар не беше точен.

В 32-рата минута германският шампион излезе напред в резултата почти от нищото. Йозуа Кимих центрира отдясно. Бенжамен Павар се извиси над всички и с глава прати топката в обратния ъгъл. Андре Онана беше хванат в крачка и не успя да се намеси.

Три минути по-късно Райън Гравенберх намери с дълго подаване Садио Мане. Капитанът на Сенегал овладя майсторски, след което пробва техничен изстрел в далечния ъгъл. Онана внимаваше и успя да улови.

В добавеното време на първата част Кингсли Коман тръгна сам на проби, надбяга няколко противници и стреля коварно към вратата на Онана. Вратарят успя да се намеси и изби в ъглов удар.

Три минути след това Йозуа Кимих получи свободно пространство. Той пробва късмета си с шут от дистанция, но прати топката покрай левия страничен стълб.

Към 70-ата минута Джама Мусиала и Гравенберх стреляха слабо в две последователни нападения. Онана се намеси без никакви затруднения.

Секунди по-късно стражът на гостите вече беше безпомощен. Алфонсо Дейвис комбинира с Чупо-Мотинг, който от дъгата на наказателното поле с великолепен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата.

До края се играеше на бавни обороти. Интер имаше един-два шанса да намали изоставането си, но до гол така и не се стигна. Най-близко до попадение беше Един Джеко в добавеното време. Първо негов удар с глава премина малко над вратата на Улрайх. Вратарят трябваше да се намесва секунди по-късно. Той демонстрира страхотен рефлекс, след като босненецът засече подаване от дълбочина и стреля по диагонала. Резултатът логично остана непроменен.

Байерн Мюнхен: 26. Свен Улрайх, 40. Нусаир Мазрауи (Джамал Мусиала 66'), 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано (Алфонсо Дейвис 46'), 44. Йосип Станишич, 6. Йозуа Кимих – К, 18. Марсел Забицер, 11. Кингсли Коман (Пол Ванер 76'), 38. Райън Гравенберх, 17. Садио Мане (Серж Гнабри 66'), 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг (Матис Тел 74')

Треньор: Юлиан Нагелсман

Интер: 24. Андре Онана, 36. Матео Дармиан, 6. Стефан де Врай (Милан Шкриняр 76'), 15. Франческо Ачерби, 12. Раул Беланова, 23. Николо Барела (Нерих Мхитарян 60'), 14. Кристиян Аслани, 5. Роберто Галярдини (Хакан Чалханоглу 60'), 8. Робин Госенс, 10. Лаутаро Мартинес - К (Един Джеко 60'), 11. Хоакин Кореа (Валентин Карбони 76')

Треньор: Симоне Индзаги

Съдия: Иван Кружляк

Ливърпул първи би Наполи, но само за престиж (ВИДЕО)

Порто победи Атлетико и го изхвърли от евротурнирите (ВИДЕО)