Ливърпул победи Наполи с 2:0 в не особено интересен мач на „Анфийлд“ от последния кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мохамед Салах и Дарвин Нуньес донесоха успеха на „червените“ със сходни голове в края на мача. Това бе първо поражение на Наполи през сезона, както и в последните 24 мача.

В 53-ата минута Лео Йостигор прати топката в мрежата на Алисон след великолепно центриране на Хвича Кварацхелия, но след преразглеждане с полуавтоматизираната система за засадата се оказа, че е бил в нередовна позиция и двете нули се запазиха.

Двубоят щеше да има значение, единствено ако Ливърпул бе успял да постигне успех с четири гола разлика, но това още преди мача изглеждаше невероятно. Двата тима завършиха с равен брой точки, но Наполи има предимство в преките мачове.

В четвъртата минута Ливърпул стигна до първото сериозно положение в мача. Мохамед Салах проби в наказателното поле и комбинира с Къртис Доунс, който стреля от малък ъгъл, но в аут.

Пет минути по-късно Хвича Кварацхелия стреля от дистанция, но ударът му бе неточен. В следващия четвърт час темпото спадна и положения пред двете врати нямаше.

В 29-ата минута Танги Ндомбеле нанесе тежък удар от дистанция, но Алисон спаси. Ливърпул организира бърза контраатака, при която Тиаго излезе на стрелкова позиция и стреля от движение от около 20 метра, но и Мерет показа добър рефлекс и също изби.

Мохамед Салах бе изведен очи в очи с Алекс Мерет в 42-ата минута, а италианският страж показа великолепен рефлекс и изби. Оказа се, че Салах е бил в засада и дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Второто полувреме започна кошмарно за Ливърпул и Юрген Клоп, който трябваше да направи принудителна смяна още в третата минута след подновяването на играта, когато Джеймс Милнът се контузи. На негово място влезе Харви Елиът.

Пет минути по-късно Хвича Кварацхелия центрира по невероятен начин към Лео Йостигор, който се освободи от защитата и засече с глава в мрежата на Алисон. След триминутно преразглеждане сполуавтоматизираната система за засадата стана ясно, че норвежецът е бил в нередовна позиция и попадението не бе признато.

В 60-ата минута Александър-Арнолд не проследи Хвича Кварацхелия в наказателното поле и грузинецът получи пас отдясно, нанесе хубав удар от въздуха, но Алисон внимаваше и спаси.

Силите на двата тима започнаха да се изчерпват и за двамата вратари бе спокойно в следващите 20 минути.

В 85-ата минута все пак падна гол на "Анфийлд". Ливърпул излезе напред в резултата с попадение на Мохамед Салах. След корнер Ван Дайк стреля с глава, Мерет изби неубедително и от близка дистанция Салах не сбърка, за да даде аванс на своя тим.

В седмата минута на добавеното време Ван Дайк отново стреля с глава, Мерет отново изби неубедително, като този път на пътя на топката застана Дарвин Нуньес, който я прати в мрежата и се разписа за 2:0.

Аякс затвърди мястото си в ЛЕ с успех в Шотландия (ВИДЕО)

Марсилия помечта за Шампионска лига, но накрая излетя от евротурнирите (ВИДЕО)