Аякс записа успех с 2:0 над Рейнджърс като гост и запази третото си място в групата в Шампионска лига. Истинско чудо бе нужно на шотландците да изпреварят нидерландците. Те се нуждаеха от победа с 5 гола разлика.

Аякс е с шест точки, които взе именно от мачовете си с Рейнджърс, който остана на дъното с нула. Наполи спечели групата с 16, а Ливърпул е втори с три по-малко от партенопеите.

Шампионът на Нидерландия излезе напред в резултата още в четвъртата минута, когато Стивън Бергхаус получи възхитителен пас в наказателното поле и с удар по земя в долния десен ъгъл я прати в мрежата на Рейнджърс.

В 29-ата минута Аякс удвои аванса си, когато Мохамед Кудус се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи удар, който рикошира и заблуди Алън МакГрегър, който остана безпомощен.

В 56-ата минута Девейн Ренш пусна към Мохамед Кудус, който отправи великолепен удар в долния десен ъгъл и топката за трети път навести шотландската врата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Половин час по-късно Едсон Алварес извърши нарушение в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Джеймс Таверниер, който не сбърка – 1:2.

В 89-ата минута Аякс възстанови аванса си от две попадения, след като Франсиско Консейсао бе изведен от Душан Тадич и хладнокръвно прати топката в мрежата на МакГрегър за трети път.

Марсилия помечта за Шампионска лига, но накрая излетя от евротурнирите (ВИДЕО)

В тренировъчно темпо Байерн се справи с Интер за 6/6 (ВИДЕО)