Интер се наложи над Бенфика с 2:0 като гост на „Ещадио да Луж“ в първия четвъртфинален двубой в Шампионска лига. „Нерадзурите“ излязоха напред в резултата в 51-ата минута, когато Николо Барела засече центриране от страна на Алесандро Бастони. Ромелу Лукаку удвои аванса на Интер в 82-рата минута от дузпа преди реванша на „Джузепе Меаца“, който е на 19 април.

Бенфика бе по-активният отбор в първите минути от срещата. В 16-ата минута Алехандро Грималдо проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Интер. Федерико Димарко не успя да се намеси по най-добрия начин и така предостави топката за Рафа Силва, който шутира, но Андре Онана успя да отрази.

Гонсало Рамош с гръб към вратата подаде топката на Жоао Марио, който стреля от воле в 19-ата минута. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата на Интер.

Франческо Ачерби стреля от далечна дистанция в 26-ата минута, а топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата, пазена от Одисеас Влакодимос.

Интер започна по-силно второто полувреме. В транзиция Алесандро Бастони напредна след центъра с топката в крака и центрира на втора греда в наказателното поле на Бенфика, където Николо Барела влетя от втора позиция, за да прати топката във вратата на "орлите" с глава в 51-ата минута.

Хенрих Мхитарян получи подаване на крак в наказателното поле на Бенфика в 67-ата минута и шутира от близко разстояние, но Влакодимос успя да скъси ъгъла пред футболиста на Интер и да отрази.

След ново центриране на втора греда от страна на Бастони в 78-ата минута Дензел Дъмфрис засече с глава, а Влакодимос отрази по впечатляващ начин. Последва добавка от страна на нидерландския футболист с крак, която отново бе спасена от стража на Бенфика.

Дъмфрис напредна по десния фланг на нападението на Интер и центрира, а топката срещна ръката на капитана на "орлите" Жоао Марио. Главният рефер Майкъл Оливър отсъди 11-метров наказателен удар. Ромелу Лукаку се нае с изпъллнението на дузпата и прати топката за втори път в мрежата на Бенфика, въпреки че Влакодимос хвана ъгъла на белгиеца в 82-рата минута.

Давид Нереш центрира зад гърба на отбраната на Интер в 85-ата минута, а Алехандро Грималдо засече от воле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Бенфика - Интер 0:2

0:1 Николо Барела 51'

0:2 Ромелу Лукаку 82' (д.)

Бенфика: 99. Одисеас Влакодимос – 2. Жилберто, 66. Антонио Силва, 91. Морато, 3. Алехандро Грималдо – 61. Флорентино (64' 7. Давид Нереш), 22. Чикиньо – 27. Рафа Силва, 20. Жоао Марио, 8. Фредрик Аурснес – 88. Гонсало Рамош

Резерви: 24. Самуел Соареш, 75. Андре Гомеш, 4. Лукас Верисимо, 15. Гонсало Гедеш, 19. Каспер Тенгстед, 21. Андреас Шелдерюп, 33. Петър Муса, 65. Рафаел Родригеш, 71. Жоао Томе, 73. Шер Н’Дур, 87. Жоао Невеш

Треньор: Рогер Шмидт

Интер: 24. Андре Онана – 95. Алесандро Бастони (90+1' 6. Стефан де Фрай), 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан – 32. Федерико Димарко (63' 8. Робин Гозенс), 22. Хенрих Мхитарян, 77. Марсело Брозович, 23. Николо Барела, 2. Дензел Дъмфрис (86' 33. Данило Д’Амброзио) – 10. Лаутаро Мартинес (63' 11. Хоакин Кореа), 9. Един Джеко (63' 90. Ромелу Лукаку)

Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордаз, 5. Роберто Галярдини, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 45. Валентин Карбони, 46. Матиа Заноти