Манчестър Сити на практика направи огромна крачка към класиране на полуфиналите на Шампионска лига, след като победи с 3:0 по повече от категоричен начин Байерн Мюнхен в първия четвъртфинален двубой на „Етихад“. Футболистите на Томас Тухел се разминаха от по-голям срам благодарение на няколко впечатляващи спасявания на Ян Зомер. Головете за английския шампион реализираха Родри, Бернардо Силва и Ерлинг Холанд.

Алфонсо Дейвис получи пространство пред наказателното поле на Манчестър Сити в 10-ата минута и стреля, но встрани от вратата на Едерсон.

Четири минути по-късно Ерлинг Холанд пресира Ян Зомер малко пред голлинията, швейцарският вратар бе на път да сбърка, но все пак успя да изчисти топката в тъч.

Манчестър Сити организира много добра атака в 21-ата минута. Родри подаде към Гюндоган, който комбинира с Джак Грийлиш. Английският национал продължи към Ерлинг Холанд, който стреля от границата на наказателното поле на Байерн, но слабо и право в ръцете на Ян Зомер.

Пред Джамал Мусиала се откри отлична възможност в 26-ата минута в наказателното поле на Манчестър Сити. Мусиала стреля, но в последния момент Рубен Диаш успя да блокира удара му.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 27-ата минута. Родри финтира Мусиала, след което с превъзходен удар от дистанция прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Ян Зомер.

Манчестър Сити направи много голям пропуск в 34-ата минута, когато Кевин Де Бройне центрира в наказателното поле на Байерн, където Холанд и Упамекано останаха под топката. Ян Зомер не се намеси по най-добрия начин и я изби право в краката на Илкай Гюндоган, който стреля, но швейцарският вратар на Байерн поправи първоначалната си грешка с впечатляващо спасяване, след като успя с левия крак да избие топката в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар в наказателното поле на Байерн в 35-ата минута настъпи хаос, но Холанд не успя да нанесе по-добър завършващ удар.

Лерой Сане се опита да изненада Едерсон с удар от разстояние в добавеното време на първата част, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на бразилския страж.

Пред Лерой Сане се откри много добра възможност в 46-ата. Той стреля, но ударът му бе отразен от Едерсон.

Три минути по-късно Сане направи много голям пропуск. Той бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Манчестър Сити, но Едерсон плонжира и спаси по чудесен начин.

Манчестър Сити направи много голям пропуск в 50-ата минута. Упамекано допусна огромна грешка и подари топката на Грийлиш, който след това се опита да намери свой съотборник, но сбърка с паса. Играчите на Байерн не успяха да изчистят топката. Ян Зомер я изрита в краката на Холанд, вратата бе опразнена, но неговият удар бе блокиран.

Лерой Сане отправи нов много хубав удар от разстояние в 53-ата минута, но Едерсон демонстрира чудесен рефлекс и изби.

Минута по-късно Коман подаде към Павар в наказателното поле на Манчестър Сити, а той се опита да центрира, но се получи рикошет и топката премина опасно близо над напречната греда на вратата на Едерсон. В 55-ата минута последва центриране от корнер в наказателното поле на Манчестър Сити, където Матайс Де Лихт стреля с глава, но топката рикошира в гърба на играч на домакините и излезе в нов корнер.

Нейтън Аке получи много добър пас в наказателното поле на Байерн в 56-ата минута и стреля, но Ян Зомер спаси.

Манчестър Сити пропусна страхотна възможност да поведе с 2:0 в 58-ата минута. След центриране в наказателното поле на Байерн Рубен Диаш стреля с глава, насочвайки топката под напречната греда, но Зомер се намеси решаващо и изби в корнер.

Манчестър Сити поведе с 2:0 в 70-ата минута. Грийлиш отне топката от Упамекано, който направи поредната грешка. Грийлиш с пета пусна към Холанд, който след това сложи топката на главата на Бернардо Силва, а той я вкара във вратата на Ян Зомер.

Манчестър Сити направи нов много голям пропуск в 75-ата минута. Илкай Гюндоган отне топката от защитник на Байерн в наказателното поле на гостите и подаде на Хулиан Алварес, който стреля, но Ян Зомер плонжира и успя да спаси.

Манчестър Сити поведе с 3:0 в 76-ата минута. Хулиан Алварес центрира в наказателното поле на Байерн, където Джон Стоунс надскочи Бенжамен Павар и с глава свали към Ерлинг Холанд, който бе изпуснат от Упамекано. Норвежкият "хищник" отблизо не остави никакви шансове на Ян Зомер, пращайки топката във вратата му. Това е 11 гол за Холанд в 7 мача в Шампионска лига през този сезон.

Сане получи извеждащ пас в 80-ата минута и отклони топката с глава, но тя попадна право в ръцете на Едерсон.

Хулиан Алварес отправи много опасен удар от разстояние в 82-ата минута, но топката "облиза" десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер и излезе в аут.

Хулиан Алварес центрира от корнер в наказателното поле на Байерн в 86-ата минута, където Родри се извиси над всички и стреля с глава, но Ян Зомер направи впечатляващо спасяване, избивайки в корнер.

Така Манчестър Сити постигна повече от комфортен аванс преди реванша на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Интер свърши половината си работа и е на път да махне втора португалска глава в ШЛ (ВИДЕО)

Манчестър Сити – Байерн Мюнхен 3:0