Ботев Враца победи Хебър Пазарджик с 1:0 в двубой от 32-рия кръг на efbet Лига. Марко Мажуга даде аванс на домакините в 33-ата минута и това бе единственото попадение в срещата.

Врачани събраха 28 точки на 15-ото място, а днешният им съперник Хебър има 30 точки на 14-ото място, колкото и 13-ия Пирин.

В следващия кръг Ботев Враца гостува на Локомотив София на 17 май, петък от 17:45ч. Хебър пък посреща Берое в същия ден от 20:15.

Във втората минута Клери Сербер овладя и навлезе в наказателно поле, но ударът му от малък ъгъл бе неуспешен.

В 17-ата минута дойде първият точен удар - той бе дело на Мартин Смоленски, но Петър Дебърлиев без проблем се справи. Седем минути след това Клери Сербер даде начало на контраатака на Ботев Враца, която обаче завърши с удар над вратата на Мирослав Маринов.

В 27-ата минута Марко Мажуга стреля покрай вратата на Дебърлиев.

В 33-ата минута домакините материализираха натиска си - Клери Сербер успя да овладее да остави топката в игра, а след това по земя пусна към Марко Мажуга успоредно на голлинията, а той прати топката във вратата на Дебърлиев.

В 53-ата минута Дебърлиев направи добро спасяване с една ръка при изстрел на Мажуга. Две минути след това отново вратарят на Хебър се намеси решаващо, като този път отрази изстрел на Браян Переа.

В 64-ата минута Георги Каракашев отправи точен удар, който не затрудни Красимир Костов. Десетина минути след това Мажута излезе на добра позиция, но прати топката над вратата.

В 85-ата минута врачани останаха с човек по-малко, след като Клери Сербер получи втори жълт картон.

Христо Янев: Всички ни бяха отписали, но ние драпаме със зъби и нокти

Любо Пенев: Вярваме, че ще бъдем един от отборите, които ще останат в елита

Ботев Враца - Хебър 1:0

1:0 Марко Мажуга 33'

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа (19 - 88. Иван Нешков), 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга (73 - 18. Диого Барбоса), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски (89 - 5. Петко Ганев), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (46 - 9. Даниел Генов), 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 11. Ласана Н'диайе, 37. Марио Киконда, 20. Мартин Христов, 5. Петко Ганев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 13. Архан Исуф, 75. Йоан Н'зи, 44. Николай Николаев (46 - 3. Богомил Божуркин), 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев (64 - 29. Шейх Диаманка), 77. Октай Хамдиев (46 - 11. Атанас Кабов), 17. Марк-Емилио Папазов (64 - 21. Божидар Пенчев)

Резерви: 32. Боян Загорски, 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 8. Стилиян Тисовски, 29. Шейх Диаманка

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Драгомир Драганов