Байерн Мюнхен предостави слаба продукция при визитата си на стадион „Рамс Парк“, но нанесе първо поражение на Галатасарай за сезона във всички турнири, като се наложи с 3:1 в мач от третия кръг в група А на Шампионска лига.

Баварците поведоха още в осмата минута с гол на Кингсли Коман. Половин час игра след началото Мауро Икарди реализира дузпа с удар тип "Паненка" за 1:1. Хари Кейн изведе гостите напред в резултата в 74-ата минута. Пет минути след това и Джамал Мусиала се разписа.

С успяха Байерн Мюнхен гледа смело към елиминационната фаза на турнира, като е на върха в класирането с пълен актив от 9 точки. Галатасарай е втори с 4. В следващия кръг, който ще се проведе на 8 ноември, двата тима ще си дадат среща на „Алианц Арена“ от 22:00ч.

Галатасарай започна по-активно срещата и организира няколко добри атаки в началните минути на срещата, но не стигна до попадение.

Въпреки това, Байерн удари първи в срещата. Лерой Сане проби добре в наказателното поле и намери Кингсли Коман отдясно, французинът нанесе удар по земя към далечния десен ъгъл и прати топката в мрежата - 0:1.

Домакините отговориха само минута след това с отлично центриране на Тете към Керем Актюркоглу, който нанесе ножичен удар, избит от Свен Улрайх в корнер.

В 12-ата минута след неубедителна намеса на Улрайх топката стигна до Актюркоглу, който стреля от близка дистанция, но направи фрапантен пропуск.

В 24-ата минута Лукас Торейра получи топката на дъгата на наказателното поле, залъга Ким Мин-джае и си откри пространство за удар, но бе много неточен.

Четири минути след това Йозуа Кимих и Ким Мин-джае се хвърлиха дружно в краката на Мауро Икарди, събориха го и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Мауро Икарди и в 30-ата минута изравни резултата с удар тип "Паненка".

В 38-ата минута отбраната на Байерн се пропука и Керем Актюркоглу се измъкна сам срещу Свен Улрайх, който бе заел добра позиция и отрази удара му.

Минута след това Актюркоглу центрира добре от корнер и качи топката на главата на Мауро Икарди, който стреля над вратата.

Това бе и последното интересно положение за първата част.

Първото положение през втората част дойде в 59-ата минута, когато Лукас Торейра засече с глава центриране отдясно от свободен удар, но уругваецът не уцели очертанията на вратата.

Четири минути по-късно Джамал Мусиала изгради добро нападение за баварците, което завърши с диагонален удар на Лерой Сане към долния ляв ъгъл, спасен от Фернандо Муслера.

В 74-ата минута Байерн Мюнхен, противно на показаното на терена, отново излезе напред в резултата. Нусаир Мазрауи намери Джамал Мусиала в наказателното поле, той продължи топката към Хари Кейн, който стреля, топката се отклони в тялото на Саша Боей, но се върна в краката на Кейн, а при добавката нямаше прошка - 1:2.

Байерн си реши всичко в 79-ата минута. Хари Кейн получи топката в наказателното поле, след което с хубав пас намери Джамал Мусиала, а той от близка дистанция прати топката във вратата на Муслера за 1:3.

В последната минута от добавеното време Абдуюлкерим Бардакджъ прати топката с глава в мрежата на Свен Улрайх, но се оказа, че е в засада и попадението не бе признато.

Интер си свърши работата срещу РБ Залцбург (ВИДЕО)

ГАЛАТАСАРАЙ - БАЙЕРН МЮНХЕН 1:3
0:1 Кингсли Коман 8', 1:1 Мауро Икарди (д) 30', 1:2 Хари Кейн 74', 1:3 Джамал Мусиала 79'

Галатасарай (4-2-3-1): 1. Фернандо Муслера (К) – 93. Саша Боей, 6. Давинсон Санчес, 42. Абдуюлкерим Бардакджъ, 88. Казимджан Караш (75'  3. Анхелиньо) – 23. Каан Айхан (80' - 91. Танги Ндомбеле), 34. Лукас Торейра – 20. Тете (58' - 10. Дрийс Мертен), 7. Керем Актюркоглу (75' - 53. Бариш Йълмъз), 14. Уилфред Заха (75' - 22. Хаким Зиеш) – 9. Мауро Икарди

Резерви: 19. Гюнай Гювенч – 8. Керем Демирбай, 25. Рийс Нелсън, 27. Серджио Оливейра, 94. Седрик Бакамбу

Треньор: Окан Бурук

Байерн (4-2-3-1): 26. Свен Улрайх – 40. Нусаир Мазрауи (79' - 20. Буна Сар), 3. Ким Мин-джае, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис – 27. Конрад Лаймер, 6. Йозуа Кимих (К) – 11. Кингсли Коман (83' - 39. Матис Тел), 42. Джамал Мусиала, 19. Лерой Сане – 9. Хари Кейн (83' - 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг)

Резерви: 18. Даниел Перец – 25. Томас Мюлер, 41. Франс Крятциг, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Съдия: Давиде Маса (Италия)

Жълти картони: Тете, Каан Айхан (Галатасарай), Кингсли Коман, Конрад Лаймер, Алфонсо Дейвис (Байерн)