Григор Димитров стартира с победа участието си на Мастърса в Париж, побеждавайки представителя на домакините Юго Умбер с 2:1 сета (4:6, 6:1, 6:2) в първия кръг на турнира. Българинът успя да обърне резултата, след като загуби откриващия сет в мача. Всичко това се случи пред погледа на бившия треньор на Григор Дани Валверду, който изгледа мача от трибуните.

В началото на срещата Гришо не бе напълно убедителен в разиграванията и Умбер го проби на старта. Въпреки че 27-ият в световната ранглиста намери сили да върне допуснатия пробив, французинът проби отново и спечели първата част с 6:4. Вторият и третият сет бяха контрастни на първия. В тях Григор надигра по всички показатели своя съперник. И в двете части проби противниковия началния удар на два пъти и загуби само три гейма до края на двубоя.

Анализът на Емил Евтимов след победата на Григор Димитров:

Най-добрият роден тенисист демонстрира стабилност в изпълнението на начален удар, направи 9 аса и само 3 двойни грешки за три сета игра. За сравнение френският му опонент записа на сметката си 6 аса и също толкова на брой двойни грешки.

Следващият съперник на Григор в турнира е добре познатият му белгиец Давид Гофен. Мачът между двамата е трети в програмата на корт №1 в сряда, което означава, че ще стартира към 15:00 часа българско време.

Григор играе с добре познат съперник в сряда

Как се разви двубоят в хронологичен ред:

ПЪРВИ СЕТБългарският тенисист започна добре, спечелвайки първия гейм в мача на нула. Във втория гейм, при сервис на противника, Григор поведе с 30:15, но последваха три директни точки от сервис на Умбер и той спечели подаването си 1:1. В третия гейм първата българска ракета загуби подаването си, пробивът бе затвърден и резултатът стана 3:1 в полза на французина. При 4:3 за Умбер, Гришо съумя да върне пробива и да изравни за 4:4, но веднага след това бе пробит за 4:5. Това даде възможност на представителя на домакините да сервира за спечелването на първия сет и той се възползва, за да поведе с 1:0 в двубоя.

ВТОРИ СЕТ: Българинът започна ударно втория сет и поведе с 3:0, след като проби своя съперник още при първото му подаваме. Точки за връщане на пробива така и не се откриха до шестия гейм на сета, когато при 4:1 пред Гришо се откриха две такива за нов брейк. Родният тенисист се възползва и направи резултата 5:1. Той успя да затвори втората част безпроблемно, като спечели собствения си сервис гейм (6:1). По този начин двубоят навлезе в трети решителен сет.

ТРЕТИ СЕТ: Третият решителен сет започна по-най добрия начин за нашия тенисист. Той проби противниковия сервис още в първия гейм и поведе с 2:0 гейма. Григор демонстрира стабилност на собствен сервис и не му се наложи да спасява брейкточки до края на сета и мача. При 4:2 Гришо достигна до две точки за пробив и се възползва, за да поведе с 5:2. Така българинът си осигури стабилна преднина и две възможности да сервира за мача. На първата българска ракета не се наложи да чака дълго и съумя да затвори сета и мача с 6:2 още при първата възможност.

Противникът на Григор в Париж - виртуозен пианист

Досега двамата тенисисти не се бяха изправяли един срещу друг.

Двубоят започна в 17:30 на централния корт и можехте да го проследите пряко в сайта dsport.