Севиля наелектризира препълнения „Роман Санчес Писхуан“, класирайки се за полуфиналите на Лига Европа. Испанският тим разби с 3:0 Манчестър Юнайтед в реванш от ¼-финалната фаза.

С общ резултат 5:2 андалусийците са само на два мача от финал и шанс за седми трофей от втория по сила европейски клубен турнир.

Срещата започна кошмарно за „червените дяволи“, които допуснаха гол още в 8-ата минута. Капитанът Хари Магуайър направи поредната си непростима грешка и на практика подари на Юсеф Ен-Несири едно попадение.

В началото на втората част Севиля нанесе втори удар. Домакините се възползваха от статично положение и Лоик Баде се разписа.

Окончателно Ман Юнайтед развя белия флаг в 81-вата минута, когато Давид де Хеа сбърка фатално. Ен-Несири се възползва и от този подарък и оформи крайния резултат.

В полуфиналите Хосе Луис Мендилибар ще се изправи срещу Ювентус, който отстрани Спортинг Лисабон.

Началото на срещата беше динамично, двата отбора играеха на високо темпо. Сериозни опасности към двете врати обаче липсваха.

Така се стигна до 8-ата минута, когато Хари Магуайър направи непростима грешка и подари първия гол на андалусийците. Топката беше върната към Давид де Хеа. Стражът подаде към капитана на „червените дяволи“. Английският национал опита да отиграе с едно докосване, но Ерик Ламела пресече. Юсен Ен-Несири пое и се озова сам срещу Де Хеа. Опитният нападател насочи топката в долния десен ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на испанския страж.

Гостите организираха първата си стойностна атака едва в средата на първото полувреме. Тя се разви по левия фланг. Антони получи на границата на наказателното поле и стреля, но в тялото на Марсел Забицер. Топката стигна до свободния Аарън Уан-Бисака, който стреля по земя. Боно се беше позиционирал безупречно и успя да спаси.

Няколко минути по-късно Севиля потърси втори гол. Неманя Гудел центрира технично и сложи топката на главата на Ен-Несири. Таранът надскочи Магуайър и стреля с глава. Де Хеа спаси и не позволи на Лукас Окампос да направи добавка от близко разстояние.

В 36-ата минута Антони центрира отляво. Каземиро беше сам на далечната греда и засече с глава, но над вратата на Бобо.

Две минути по-късно Ерик Ламела демонстрира страхотна техника и се разходи по границата на наказателното поле. Аржентинецът стреля, но Де Хеа спаси и запази резултата непроменен.

В 40-ата минута Сусо овладя в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от защитник. Секунди по-късно топката навести мрежата на Де Хеа. Маркос Акуня получи отляво и със страхотен пас намери непокрития Лукас Окампос, който с техничен удар в близкия ъгъл преодоля Де Хеа. След намеса на ВАР попадението беше отменено заради тънка засада на Акуня. С малко лявото рамо на футболиста на Севиля беше зад последния в защитата на манчестърци.

В добавеното време на първата част Каземиро опита удар от далечно разстояние. Получи се коварен рикошет. Ясин Боно обаче внимаваше и успя да избие в корнер.

В ответната атака Иван Ракитич отправи мощен шут. Каземиро застана на пътя на топката и предотврати сериозни главоболия за своя вратар.

В началото на второто полувреме Севиля нанесе втори удар и удвои преднината си. Иван Ракитич изпълни ъглов удар. Лоик Баде беше адресантът. Той скочи високо и отклони с рамо топката. Тя срещна напречната греда и тупна зад голлинията.

В 51-вата минута домакините можеха да направя резултата класически. Иван Ракитич опита центриране. Топката хвана много коварна траектория и се насочи към мрежата на Де Хеа. Стражът нямаше добра видимост, защото пред него беше Каземиро. Все пак в последния момент реагира и изби в корнер.

При изпълнението на ъгловия удар топката се озова в Лукас Окампос, който беше непокрит в наказателното поле. Де Хеа реагира блестящо и спаси с крак. Получи се голяма суматоха. В крайна сметка съдията отсъди нарушение в полза на Манчестър Юнайтед. Определено манчестърците оцеляха в тази ситуация.

Каземиро беше сред малкото футболисти в червено, които опитваха по всякакъв начин да променят развоя на мача. В 63-тата минута бразилецът си освободи пространство за удар пред дъгата на наказателното поле и отправи такъв. Боно не рискува и боксира. Минутка по-късно Вут Вегхорст шутира със злоба, но в тялото на Гудел.

В 72-рата минута Юнайтед получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Боно. Кристиан Ериксен пробва директен обстрел на вратата. Топката прелетя близо до десния страничен стълб.

Десет минути по-късно нова кошмарна грешка на футболист на Манчестър Юнайтед окончателно уби интригата. Севиля вкара трети гол. Ен-Несири беше потърсен с дълго подаване зад защитата на гостите. Давид де Хеа излезе да пресече подаване, но го направи много нескопосано, като на практика спря топката за Ен-Несири. Нападателят това и чакаше. Магуайър беше много изостанал, съответно таранът на Севиля вкара в опразнената врата.

До края всичко беше ясно. Ман Юнайтед си знаеше съдбата. Момчетата на Ерик тен Хаг пробваха да вкарат поне почетен гол, но не сполучиха дори в това. Главният съдия Артур Диаш даде последния съдийски сигнал и празненствата в Севиля започнаха, а кошмарната вечер за „червените дяволи“ приключи.

Севиля - Манчестър Юнайтед 3:0 (2:2)

1:0 Юсеф Ен-Несири 8', 2:0 Лоик Баде 47, Юсеф Ен-Несири 81'

Севиля: 13. Ясин Боно – 16. Хесус Навас - К, 44. Лоик Баде, 23. Маркао (Сусо 29'), 19. Маркос Акуня – 6. Неманя Гудел, 20. Фернандо, 55. Лукас Окампос, 10. Иван Ракитич, 17. Ерик Ламела (Браян Хил 80'), 15. Юсеф Ен-Несири

Резерви: 1. Марко Дмитрович, 31. Алберто Флорес, 3. Алекс Телес, 4. Карим Рекик, 7. Сусо, 12. Рафа Мир, 14. Танги Нианзу, 21. Оливер Торес, 24. Алехандро Гомес, 25. Браян Хил

Треньор: Хосе Луис Мендилибар

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака (Люк Шоу 46'), 5. Хари Магуайър - К, 2. Виктор Линдельоф, 20. Диого Далот - 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 15. Марсел Забицер (Фред 68') – 21. Антони, 9. Антони Марсиал (Вут Вегхорст 54'), 25. Джейдън Санчо (Маркъс Рашфорд 46')

Резерви: 31. Джак Бътланд, 50. Радек Витек, 10. Маркъс Рашфорд, 12. Тирел Маласия, 17. Фред, 23. Люк Шоу, 27. Вут Вегхорст, 28. Факундо Пелистри, 36. Антони Еланга, 55. Зидан Икбал

Треньор: Ерик тен Хаг