Ювентус не победи Спортинг в Лисабон, завършвайки 1:1 с португалския тим, но благодарение на победата с 1:0 в Торино, се класира на полуфинал в Лига Европа. Тимът на Макс Алегри поведе в началото на мача с гол на Адриен Рабио, но десетина минути след това същият Рабио направи дузпа, която бе реализирана от Маркъс Едуардс. Португалският тим натисна своя опонент в последните минути, но "бианконерите" се справиха с напрежението и се класираха напред в турнира, където ще играят със Севиля, който отстрани Манчестър Юнайтед.

Ювентус поведе в резултата на "Жозе Алваладе" още в 9-ата минута. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Спортинг, а Рабио бе доста съобразителен и в момента, в който топката стигна до него се завъртя и я прати във вратата на Адан.

В 18-ата минута Спортинг уцели гредата, а след това Рабио извърши нарушение в наказателното поле срещу Угарте, което доведе до дузпа. Зад топката застана Едуардс, който изравни резултата.

В 35-ата минута Диоманде стреля с глава, но покрай вратата на Шчесни.

Втората част започна с натиск на Юве. В 55-ата минута Влахович не успя с глава да насочи топката в опразнената врата.

В следващите минути торинци владееха повече топката и контролираха играта, без да създават кой знае какви опасности пред Адан, но и без да допускат такива пред Шчесни.

В 74-ата минута вратарят на Юве не се затрудни особено да спаси изстрел на Педро Гонзалвеш. В 88-ата минута Коатес имаше добра възможност, но прати топката над вратата. Минута след това капитанът на Спортинг показа, че може да изпусне и още по-чисто положение.

Спортинг - Ювентус 1:1

0:1 Адриен Рабио 9', 1:1 Маркъс Едуардс 20'

Спортинг: 1. Антонио Адан, 25. Гонсало Инасио (81 - 2. Матеуш Рейш), 4. Себастиан Коатес (К) - 47. Рикардо Есгайо, 5. Хидемаса Морита, 15. Мануел Угарте, 26. Диоманде, 28. Педро Гонзалвеш, 11. Нуно Сантош (87 - 33. Артур Гомеш), 10. Маркъс Едуардс, 17. Франсиско Тринкао (81 - 79. Юсеф Чермити)

Резерви: 51. Диого Пинто, 12. Франко Израел, 2. Матеуш Рейш, 6. Сотирос Александропулос, 13. Луис Нето, 16. Рочиня, 18. Фатаву Исаку, 19. Ектор Бейерин, 32. Матео Танлонго, 33. Артур Гомеш, 79. Юсеф Чермити, 84. Дарио Есуго

Треньор: Рубен Аморим

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 3. Глейсон Бремер (72 - 15. Федерико Гати), 5. Мануел Локатели, 6. Данило - к, 7. Федерико Киеза (78 - 17. Филип Костич), 9. Душан Влахович (72 - 14. Аркадиуш Милик), 11. Хуан Куадрадо, 12. Алекс Сандро, 20. Фабио Мирети (72 - 10. Пол Погба), 22. Анхел ди Мария, 25. Адриен Рабио

Резерви: 25. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин, 2. Матиа Де Шилио, 10. Пол Погба, 14. Аркадиуш Милик, 15. Федерико Гати, 17. Филип Костич, 19. Леонардо Бонучи, 24. Даниеле Ругани, 30. Матиас Суле, 32. Леонардо Паредес, 44. Николо Фаджоли

Треньор: Масимилиано Алегри

Севиля лети в своя турнир, Ман Юнайтед се самоунищожи с две кошмарни грешки (ВИДЕО)

АЗ сипа на Андерлехт от собственото му лекарство и е на полуфинал в Лигата на конференциите