Лацио стигна до изключително драматично равенство 1:1 при домакинството на Атлетико Мадрид на „Стадио Олимпико“ от група „Е“ на Шампионска лига. Испанският отбор поведе с гол на Пабло Бариос през първото полувреме. Италианският тим изравни резултата дълбоко в добавеното време чрез вратаря си Иван Проведел, който е големият герой за тима на Маурицио Сари.

Дайчи Камада отправи далечен удар в 12-ата минута, но Ян Облак спаси без никакви проблеми.

Седем минути по-късно Антоан Гризман много добре размина Патрик и навлезе в наказателното поле на Лацио, но в последния момент се замота и пропусна страхотна възможност за Атлетико Мадрид.

Матиа Дзакани стреля опасно от фал в 25-ата минута, но Ян Облак внимаваше и боксира топката.

Пред Луис Алберто се отвори възможност в 28-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле на Атлетико Мадрид от въздуха, но неточно в аут.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 29-ата минута. Науел Молина подаде към Пабло Бариос, който отправи удар от разстояние, топката рикошира в крака на Дайчи Камада, излъга вратаря Иван Проведел и влетя в мрежата му.

Още преди да е изтекла 35-ата минута съдията Славко Винчич вече показа по един жълт картон на двамата старши треньори Маурицио Сари и Диего Симеоне.

Лука Пелегрини получи контузия и бе сменен принудително в 37-ата минута от Мануел Ладзари.

Аксел Витсел се опита да изненада Иван Проведел в 50-ата минута с далечен удар, но вратарят на Лацио внимаваше и спаси.

Чиро Имобиле направи огромен пропуск в 55-ата минута. Ян Облак допусна груба грешка и изчисти една топка, която бе пресечена от Фелипе Андерсон, който с глава я поднесе на Чиро Имобиле в наказателното поле на Атлетико. Но голмайсторът на "бианкочелестите" не успя да вкара, а ударът му бе отразен от Облак.

Алваро Мората отново създаде напрежение в наказателното поле на Лацио в 66-ата минута. След негов удар топката рикошира в Романьоли и срещна левия страничен стълб на вратата на Иван Проведел.

Минута по-късно Антоан Гризман центрира остро в наказателното поле на Лацио, където Мората много леко докосна топката, а Иван Проведел се наложи да се намесва и да избива.

Иван Проведел направи страхотно спасяване в 71-ата минута. Маркос Йоренте комбинира със Самуел Лино, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Лацио, но Проведел се хвърли в краката му и направи превъзходно спасяване.

Матиа Дзакани стреля от трудна ситуация само няколко секунди по-късно, Ян Облак внимаваше и изби топката в корнер.

Луис Алберто стреля в 80-ата минута, но право в ръцете на Ян Облак.

Във втората минута на добавеното време на мача Данило Каталди отправи мощен удар от разстояние, който бе отразен отново от Ян Облак, който изби топката в корнер.

Дълбоко в добавеното време на мача Лацио успя да изравни резултата. Луис Алберто центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Иван Проведел засече топката с глава и я вкара във вратата на Ян Облак.

В другия мач от групата Фейенорд се наложи с 2:0 срещу Селтик.

На 4 октомври Атлетико Мадрид посреща Фейенорд, а Селтик е домакин на Лацио.

Жоао Феликс е щастлив, Барселона с нов погром (ВИДЕО)

ПСЖ набързо отупа Дортмунд с голове на Мбапе и Ашраф (ВИДЕО)

Ман Сити се поизмъчи, но след 37 удара вкара 3 гола и би Звезда (ВИДЕО)

Милан проигра шансовете си и изпусна да бие Нюкасъл (ВИДЕО)

Лайпциг тръгна с победа в ШЛ срещу Йънг Бойс на изкуствения терен в Швейцария (ВИДЕО)

Лацио – Атлетико Мадрид 1:1

0:1 Пабло Бариос 29'

1:1 Иван Проведел 90+5'

Лацио: 94. Иван Проведел – 77. Адам Марушич, 4. Патрик, 13. Алесио Романьоли, 3. Лука Пелегрини (37' - 29. Мануел Ладзари; 76' - 32. Данило Каталди) – 6. Дайчи Камада (62' - 8. Матео Гендузи), 5. Матиас Весино, 10. Луис Алберто – 7. Фелипе Андерсон (62' - 18. Густав Исаксен), 17. Чиро Имобиле, 20. Матиа Дзакани (76' - 9. Педро Родригес)

резерви: 33. Луиджи Сепе, 59. Давиде Ренцети, 15. Николо Казале, 19. Тати Кастеянос, 23. Елсеид Хисай, 34. Марио Джила, 65. Николо Ровела

старши треньор: Маурицио Сари

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак – 12. Самуел Лино (79' - 25. Родриго Рикелме), 15. Стефан Савич, 20. Аксел Витсел (75' - 10. Анхел Кореа) – 16. Науел Молина, 8. Саул Нигес, 24. Пабло Бариос (46' - 2. Хосе Мария Хименес), 14. Маркос Йоренте, 22. Марио Ермосо – 19. Алваро Мората, 7. Антоан Гризман

резерви: 1. Иво Грбич, 31. Антонио Гомис, 3. Сесар Аспиликуета, 10. Анхел Кореа, 17. Хавиер Галан, 27. Илиас Костис, 30. Салим Ел Джебари, 36. Алекс Калатрава, 40. Серхио Гереро

старши треньор: Диего Симеоне

съдия: Славко Винчич (Словения)

стадион: Олимпико, Рим

Исторически момент: Първа Шампионска лига след 20 години без Меси и Роналдо

Последен шанс да се повтори невероятният рекорд на АЕК от 2002г.

Общо 18 европейски шампиона ще участват през настоящия сезон в турнирите на УЕФА