Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Борусия Дортмунд на „Парк де Пренс“ в мач от първия кръг на групата на смъртта – F, в Шампионска лига. По този начин френският шампион оглавява класирането след първото завъртане с 3 точки, докато Милан и Нюкасъл са с 1, а „жълто-черните“ са с 0.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той спечели, след като отклони топката в ръката на Никлас Зюле. Ашраф Хакими удвои аванса на домакините 9 минути по-късно след страхотен рейд.

В следващия кръг, който ще се играе на 4 октомври ПСЖ гостува на Нюкасъл, докато Борусия Дортмунд посреща Милан на „Сигнал Идуна Парк“

Срещата започна с атаки и към двете врати. В четвъртата минута Усман Дембеле центрира към наказателното поле от свободен удар и Люка Ернандес успя да нанесе удар, но той бе неточен. В осмата минута Матс Хумелс засече с глава след корнер, но над вратата.

В 13-ата минута се стигна до принудителна смяна в състава на Борусия Дортмунд, след като Марсел Забицер разтегна. Не неговото място в игра се появи Феликс Нмеча.

Дониел Мален се озова на стрелкова позиция от близка дистанция в 14-ата минута, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и успя да се справи с опасността.

Първото сериозно положение в срещата дойде в 19-ата минута, когато защитата на Борусия Дортмунд не бе добре пласирана и забрави Витиня, който нанесе добър удар от границата на наказателното поле, но изстрелът на португалския халф срещна десния страничен стълб.

Емре Джан шутира от далечна дистанция в 22-рата минута, но топката профуча високо над вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума.

Половин час игра след началото на мача ПСЖ стигна до ново добро положение, след като Витиня нанесе нов удар отдалеч, Мариус Волф скочи и отигра топката, рискувайки дори да си отбележи автогол, но за негово щастие успешно изби в корнер, от който не последва нищо.

Две минути след това Килиан Мбапе стреля неточно от 20-ина метра, а секунди по-късно Рандал Коло Муани нанесе шут, който бе блокиран и излезе в ъглов удар, но отново без да последва опасност от него.

До края на първата част парижани опитаха още няколко опасни нападение, но до гол така и не се стигна.

Втората част започна с дузпа за Пари Сен Жермен. Усман Дембеле проби отдясно и намери Килиан Мбапе, който отклони топката в ръката на Никлас Зюле, а Хесус Хил Мансано посочи бялата точка. Зад топката застана Килиан Мбапе, който би в долния десен ъгъл и макар Грегор Кобел да хвана посоката на удара, не успя да го отрази - 1:0.

Девет минути по-късно ПСЖ си реши почти всичко в мача - Витиня навлезе в наказателното поле и намери Ашраф Хакими, който с отличен дрибъл и елегантни финтове преодоля няколко противникови бранители и с външен фалц прати топката в мрежата на бившия си тим - 2:0.

В 79-ата минута влезлият от резервната скамейка Джейми Байно-Гитенс получи хубав пас на границата на наказателното поле и шутира, но бе спрян от десния страничен стълб.

ПСЖ – БОРУСИЯ ДОРТМУНД 2:0
1:0 Килиан Мбапе (д) 49', 2:0 Ашраф Хакими 58'

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 37. Милан Шкриняр, 5. Маркиньос (К), 21. Люка Ернандес (88' - 15. Данило) – 4. Мануел Угарте, 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня (88' - 19. Канг-ин Лий)– 10. Усман Дембеле, 23. Рандал Коло Муани (80' - 9. Гонсало Рамош), 7. Килиан Мбапе

Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас – 8. Фабиан Руис, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер, 29. Брадли Баркола

Треньор: Луис Енрике

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел – 26. Юлиан Риерсон, 25. Никлас Зюле, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек – 19. Юлиан Брандт (62' - 11. Марко Ройс), 23. Емре Джан (К) (76' - 43. Джейми Байно-Гитенс), 20. Марсел Забицер (13' - 8. Феликс Нмеча) – 17. Мариус Волф (78' - 5. Рами Бенсебайни), 21. Дониел Мален (62 - 14. Никлас Фюлкруг), 27. Карим Адейеми

Резерви: 33. Александър Майер, 35. Марсел Лотка,6. Салих Йозджан, 7. Джовани Рейна, 9. Себастиан Алер, 18. Юсуфа Мукоко

Треньор: Един Терзич

Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)

Милан проигра шансовете си и изпусна да бие Нюкасъл (ВИДЕО)

Лайпциг тръгна с победа в ШЛ срещу Йънг Бойс на изкуствения терен в Швейцария (ВИДЕО)

Вратар съкруши Атлетико насред Олимпико в сетния миг (ВИДЕО)

Ман Сити се поизмъчи, но след 37 удара вкара 3 гола и би Звезда (ВИДЕО)