Ливърпул разгроми Рейнджърс със 7:1 на „Айброкс“ в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Мохамед Салах постигна най-бързия хеттрик в историята на Шампионска лига. Нападателят направи това за малко над 6 минути.

Скот Арфилд откри резултата в 16-ата минута за първия гол на Рейнджърс от 12 години в ШЛ. Ливърпул успя да бързо да отговори в 24-ата минута, когато Роберто Фирмино изравни резултата след попадение с глава. Джо Гомез центрира за Боби Фирмино, който вкара второто си попадение в мача, за да може мърсисайдци да осъществят пълен обрат. Дарвин Нуньес завърши прекрасна многоходова атака на Ливърпул в 66-ата минута за третия гол на тима. Пълният разгром завърши Мохамед Салах, който влезе като резерва и завърши своя хеттрик само за 6 минути. Крайният резултат оформи Харви Елиът в самия край на двубоя.

Домакините упражниха натиск в първите минути на двубоя. Първият удар дойде от Фешън Сакала след центриране на Джон Лундстрам в 4-ата минута, но вратарят на Ливърпул Алисон Бекер отрази.

Антонио Чолак отклони с пета за Райън Джак, който изведе Скот Арфилд. 33-годишният футболист отбеляза от границата на наказателното поле, за да може Рейнджърс да поведе в срещата в 17-ата минута.

След многоходава атака на Ливърпул, Фабио Карвальо отправи удар в 22-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Алан Макгрегър.

Костас Цимикас центрира от корнер в наказателното поле на Рейнджърс. Там Роберто Фирмино се пребори с Джеймс Тавърниър и изравни резултата след удар с глава в 24-ата минута.

В следващите минути Ливърпул се намести в полето на Рейнджърс, но до по-опасно положение така и не се стигна.

Райън Кент стреля в 40-ата минута отляво на наказателното поле, но неговият удар бе блокиран от Ибрахима Конате.

Само минута по-късно Фешън Сакала демонстрира своя демараж и центрира за Скот Арфилд, който стреля, но неговият шут бе блокиран от бранител на мърсисайдци.

Костас Цимикас стреля от пряк свободен удар в 49-ата минута, но неговото изпълнение не бе прецизно и топаката не намери очертанията на вратата на Рейнджърс.

Джо Гомез напредна по дясното крилото и направи превъзходно центриране по земя за Роберто Фирмино, който стреля в средата на вратата, пазена от Макгрегър, в 55-ата минута, за да може Ливърпул да направи пълен обрат.

След многоходова комбинация на Ливърпул Боби Фирмино чукна триково топката на рабона към Дарвин Нуньес, който стреля отляво в обратния ъгъл, за да увеличи преднината на своя тим в 66-ата минута.

Мохамед Салах пое рикоширала топка и навлезе отдясно на наказателното поле. Нападателят изпрати прецизно топката в обратния ъгъл с левия си крак за четвъртото попадение на Ливърпул в 76-ата минута.

Андрю Робъртсън изведе Мохамед Салах, който бе посрещнат от бранител на Рейнджърс. Египтянинът се спря и стреля в десния ъгъл на вратата, за да направи резултата 5:1 в полза на мърсисайдци в 80-ата минута.

Само минута по-късно след солова акция Салах навлезе отляво в наказателното поле и стреля отново с левия си крак. Нападателят завърши своя хетрик само за 6 минути.

Мохамед Салах центрира в наказателното поле за Харви Елиът в 89-ата минута, който чукна топката във вратата, за да отбележи първият си гол в Шампионска лига.

1:7 Харви Елиът 89'

Рейнджърс: 1. Алън Макгрегър, 2. Джеймс Тавърниър (К), 6. Конър Голдсън (44' 38. Леън Кинг), 26. Бен Дейвис, 31. Борна Баришич, 4. Джон Лундстрам, 8. Райън Джак (60' 10. Стивън Дейвид), 37. Скот Арфилд, 14. Райън Кент (77' 23. Скот Райт), 30. Фешън Сакала (77' 17. Раби Матондо), 9. Антонио Чолак (77' 20. Алфредо Морелос)

Резерви: 28. Роби Маккорни, 33. Джон Маклафлин, 3. Ръдван Йълмаз, 10. Стивън Дейвис, 17. Раби Матондо, 19. Джеймс Сандс, 20. Алфредо Морелос, 23. Скот Райт, 38. Леън Кинг, 44. Адам Девайн, 71. Малик Тилман

Треньор: Джовани ван Бронкхорст

Ливърпул: 1. Алисон, 21. Костас Цимикас (68' 26. Андрю Робъртсън), 4. Върджил ван Дайк, 2. Джо Гомез, 5. Ибрахима Конате (79' 7. Джеймс Милнър), 3. Фабиньо, 14. Джордън Хендерсън (К) (68' 6. Тиаго Алкантара), 19. Харви Елиът, 28. Фабио Карвальо, 9. Роберто Фирмино (73' 20. Диого Жота), 27. Дарвин Нуньес (68' 11. Мохамед Салах)

Резерви: 13. Адриан, 62. Каомин Келехер, 6. Тиаго Алкантара, 7. Джеймс Милнър, 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота, 26. Андрю Робъртсън, 43. Стефан Бачектич, 47. Нейтън Филипс

Треньор: Юрген Клоп

Съдия: Славко Винчич

Лева спаси Барса срещу Интер в убийствен мач и отложи ново срамно отпадане в групите

Байерн стъпка Виктория за едно полувреме, после заспа, но взе билет за елиминациите от Чехия (ВИДЕО)

Порто глътна ''аспирините'' и ги остави на дъното в мач с три дузпи (ВИДЕО)

Стената Миньоле спря Атлетико насред Мадрид (ВИДЕО)