Олимпик Марсилия победи Спортинг Лисабон с 2:0 като гост в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. „Лъвовете“ останаха още в 19-ата минута с човек по-малко на терена, а в 61-ата бе изгонен и втори състезател на Спортинг. Головете за Марсилия бяха дело на Матео Гендузи от дузпа и на Алексис Санчес.

Мачът започна със засилен натиск на гостите. Така се стигна до 19-ата минута, когато Рикардо Ешгайо получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа в полза на Марсилия, а Матео Гендузи я изпълни безпогрешно, за да даде аванс на своя тим в 20-ата минута.

Амин Арит подаде прецизно в наказателното поле за Алексис Санчес, който завърши от близко разстояние, за да удвои аванса за Марсилия в 30-ата минута на срещата.

Ситуацията бе преразгледана с VAR, но реферът на двубоя Алехандро Фернандес затвърди решението си и голът бе зачетен.

В 60-ата минута на двубоя Педро Гонсалвеш получи жълт картон. Португалският халф не бе съгласен с отсъждането и репликира рефера, който му извади втори жълт картон и го изгони.

След спасяване на Франко Исраел, топката рикошира и попадна в краката на Валентин Роние, който стреля, но не намери целта от пеналтерията в 66-ата минута на срещата.

След центриране Амин Арит се извиси в наказателното поле на Спортинг и стреля с глава само, за да може Исраел да направи прекрасно спасяване.

След лошия си старт, Олимпик Марсилия постигна два последователни успеха срещу лисабонските „лъвове“, за да се изкачи до втората позиция в група „D“ на Шампионска лига. Спортинг остава на 3-о място също с актив от 6 точки.

Ливърпул унижи Рейнджърс на ''Айброкс'', Салах с рекорд (ВИДЕО)

Лева спаси Барса срещу Интер в убийствен мач и отложи ново срамно отпадане в групите

Байерн стъпка Виктория за едно полувреме, после заспа, но взе билет за елиминациите от Чехия (ВИДЕО)

Порто глътна ''аспирините'' и ги остави на дъното в мач с три дузпи (ВИДЕО)

Стената Миньоле спря Атлетико насред Мадрид (ВИДЕО)