Ювентус не успя да победи 13-ия в Лига 1 Нант в двубой от плейофите на Лига Европа, завършил 1:1.

Душан Влахович даде преднина на Юве в Торино в 13-ата минута, но през втората част и гостите стигнаха до попадение. В 60-ата минута Людовик Блас възстанови равенството.

Реваншът във Франция е на 23 февруари.

Още във 2-рата минута италианците стигнаха до добра възможност. Анхел ди Мария шутира извън наказателното поле и вратарят Албан Лафонт трябваше да се намесва решаващо.

В 12-ата минута Анхел ди Мария пусна чудесен пас към Киеза, а той свали топката за Душан Влахович, който се разписа за 1:0.

В 28-ата минута Ди Мария стреля от дистанция, но Лафонт успя да отрази изстрела му.

Минута след това Никола Палоа опита интересен диагонален изстрел, преминал встрани от вратата.

В 31-ата минута Алекс Сандро прати хубав пас в предни позиции, а защитник на Нант бе близо до това да си отбележи автогол, но Лафонт се намеси блестящо.

В 60-ата минута френският тим изравни. След отлично проведена контраатака Людовик Блас не остави шансове на Войчех Шчесни.

Юве опита веднага да отговори, но след изстрела на Киеза топката се удари в напречната греда, тупна на голлинията, отби се в страничния стълб и така и не влезе във вратата.

В 66-ата минута топката за втори път срещна напречната греда, този път след коварно центриране на Ди Мария директно от корнер.

В 72-рата минути Мутусами стреля мощно към вратата на Шчесни, но топката мина покрай вратата.

В последните секунди на срещата от Юве искаха дузпа за игра с ръка, но след като съдията разгледа ситуацията с ВАР реши, че всъщност има фал в атака.

Ювентус - Нант 1:1

1:0 Душан Влахович 12', 1:1 Людовик Блас 60'

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 2. Матиа де Шилио, 3. Глейсон Бремер, 6. Данило -к, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович (85' 18.Мойс Кийн), 12. Алекс Сандро, 22. Анхел ди Мария, 25. Адриен Рабио, 32. Леандро Паредес (63' 5. Мануел Локатели), 44. Николо Фаджоли (63' 17. Филип Костич)

Резерви: 23. Карло Пинсолио, 48. Джан Марко Креспи, 5. Мануел Локатели, 11. Хуан Куадрадо, 15. Федерико Гати, 17. Филип Костич, 18. Мойс Кийн, 19. Леонардо Бонучи, 24. Даниеле Ругани, 30. Матиа Суле, 43. Самуел Илинг-Джуниър

Треньор: Масимилиано Алегри

Нант: 1. Албан Лафонт -к, Андрей Жирото, 4. Никола Палоа, 6. Педро Чиривея, 8. Самюел Мутусами,  10. Людовик Бла, 11. Маркюс Коко, 17. Муса Сисоко, 21. Жан-Шарл Кастелето, 28. Фабиан Сантонз, 31. Мостафа Мохамед

Резерви: 16. Реми Дешан, 30. Денис Петрич, 7. Еван Гесанд, 20. Лоан Дусе, 24. Себастиан Корчиа, 25. Флеран Моле, 27. Мосес Симон, 63. Мишел Диа, 93. Шарл Траоре

Треньор: Антоан Комбуаре