Ювентус и Щутгарт играят при резултат 0:0 на „Алианц Стейдиъм“ в мач от третия кръг в основната фаза в Шампионска лига.

Двубоя може да проследите на живо с dsport.

Щутгарт започна силно двубоя, като гостите стигнаха до първата чиста голова възможност в 3-ата минута, когато Ермедин Демирович бе намерен на границата на наказателното поле на Ювентус и стреля ниско по тревата, но Матиа Перин улови.

Дениз Ундав отправи удар от границата на наказателното поле на Ювентус, но в последния възможен момент Данило тсе впусна на шпагат и успя да блокира в 4-ата минута.

В 12-ата минута Енцо Мило получи топката в наказателното поле на Ювентус и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

Щутгарт изпусна златна възможност да излезе напред в резултата в 29-ата минута, когато Ангело Щилер изведе отдясно Енцо Мило, който от своя страна сви за Ермедин Демирович. Босненският нападател шутира с първото си докосване, но изпрати топката в левия страничен стълб на вратата.

Само минута по-късно Дениз Ундав шутира от далечна дистанция, но Матиа Перин се намеси и улови.

В 41-вата минута Ангело Щилер центрира топката на втора греда в наказателното поле на "бианконерите", където Дениз Ундав се извиси и стреля по диагонал с глава. Матиа Перин обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Джейми Левелинг получи топката на границата на наказателното поле и успя да я задържи, след което да продължи за Йоша Вагноман. Крайният бранител на Щутгарт шутира с първото си докосване, но изпрати топката над напречната греда в 44-ата минута.

Щутгарт продължи да бъде по-дейният отбор на терена и на старта на втората част, като гостите логично стигнаха до гол в 48-ата минута. Топката бе изпратени в предни позиции, като Дениз Ундав овладя с рамо, след което шутира от воле, изпращайки топката левия ъгъл на вратата. Матиа Перин остана безпомощен от силния удар на германския национал. След дълго преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен, защото отговорникът за системата Денис Хинглер прецени, че нападателят на Щутгарт си е спрял топката с ръка.

В 60-ата минута Демирович получи топката на границата на наказателното поле на Ювентус и отправи мощен удар точно под напречната греда, но Матиа Перин отново бе последната преграда пред гола.

Енцо Мило навлезе в наказателното поле на Ювентус чрез дрибъл в 62-рата минута и отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата. Там вездесъщият Матиа Перин направи феноменално спасяване.

Ювентус – Щутгарт 0:0

Ювентус: 1. Матиа Перин – 37. Николо Савона (55' - 27. Андреа Камбиасо), 15. Пиер Калулу, 6. Данило (К), 32. Хуан Кабал – 16. Уестън Маккени (55' - 5. Мануел Локатели), 21. Николо Фаджоли, 19. Кефрен Тюрам – 7. Франсиско Консейсао (55' - 22. Тимъти Уеа), 9. Душан Крахович, 10. Кенан Йълдъз

Резерви: 23. Карло Понсолио, 38. Джовани Дафара – 4. Федерико Гати, 17. Василие Аджич, 40. Йонас Руи, 51. Самюел Мбангула

Треньор: Тиаго Мота

Щутгарт: 33. Александър Нюбел – 4. Йоша Вагноман, 29. Антони Руо, 24. Джеф Чабо, 7. Максимилиан Мителщет – 16. Атакан Каразор (К), 6. Ангело Щилер – 8. Енцо Мило, 26. Дениз Ундав (74' - 32. Фабиан Ридер), 18. Джейми Левелинг – 9. Ермедин Демирович

Резерви: 1. Фабиан Бредлов, 41. Денис Займен – 2. Амеен Ал Дакхил, 5. Яник Кайтел, 10. Ел Билал Туре, 13. Франс Кретциг, 15. Паскал Щенцел, 45. Анри Чейс, 47. Жарзиньо Маланга

Треньор: Себастиан Хьонес

Съдия: Еспен Ескас (Норвегия)

ВАР: Денис Хиглер (Нидерландия)

Стадион: „Алианц Стейдиъм“, Торино, Италия