Национал се нуждаеше само от две минути, за да вкара за Беер Шева

Йоан Стоянов вкара един от головете при победата на клубния му Апоел Беер Шева с 4:0 срещу Апоел Хайфа в мач от 12-ия кръг на израелското първенство.

Българският национал се появи от резервната скамейка в 83-тата минута, а две по-късно се разписа за 3:0.

С голове се отчетоха още Ротем Хатуел и Амир Шаим Ганах. Първият реализира на два пъти, а Ганах беше точен от дузпа.

И четирите попадения паднаха след почивката. При 1:0 гостите пропуснаха дузпа. Томер Йосефи не съумя да се разпише от бялата точка.

След успеха Апоел Беер Шева се изкачи до шестата позиция с актив от 15 точки, докато Апоел Хайфа е трети с 21.

В друг мач от израелското първенство с българско участие Нетаня с капитан Пламен Гълъбов постигна минимална победа у дома срещу Моадон Спорт Ашдод. Победният гол беше дело на Максим Фалкощенко. Родният централен бранител беше с ключова роля за запазването на „суха мрежа“. Нетаня на Гълъбов заема осмата позиция с 12 точки.