Наполи не изпита никакви трудности да се справи с Палермо в двубой от 1/16-финалите за Купата на Италия, побеждавайки тима от Серия Б с 5:0.

В следващата фаза на турнира Наполи ще се изправи срещу Лацио.

Момчетата на Антонио Конте си решиха двубоя още през първата част, когато вкараха три безответни гола.

Джакомо Распадори асистира на Сирил Нгонге още в седмата минута за 1:0. Само четири след това Нгонге вкара второто си попадение в срещата, за да удвои аванса на партенопеите.

Гостите от Палермо нямаха отговор на действията на Наполи и в 42-ата минута получиха трети гол във вратата си, като този път негов автор бе Жуан Жезус.

През втората част Палермо остана с човек по-малко на терена след директен червен картон на Альоша Васич в 59-ата минута.

Давид Нерес се разписа за 4:0 в 70-ата минута, а друго от новите попълнения на Наполи Скот Мактоминей оформи крайното 5:0 за Наполи в 77-ата минута с първото си попадение с екипа на партенопеите.