Ница спечели с 2:1 домакинството си на Монако в мач от 9-ия кръг на Лига 1, с което не позволи на монегаските да изпреварят ПСЖ на върха в таблицата. След този успех Ница вече е 8-и с 13 точки, докато Монако остава втори с 20.

На „Алианц Ривиера“ гостите започнаха по-силно мача, но гол на Бреел Емболо в 22-ата минута не бе зачетен заради засада.

Емболо обаче, вкара нов гол, този път в 39-ата минута, когато достигна до пас на Магнес Аклиуче и прати топката в мрежата, като този път нищо не можеше да отмени попадението.

В добавеното време на първата част се случиха две събития, които предрешиха изхода от мача. В първата минута Али Абде центрира добре от пряк свободен удар и намери Еван Гесон, който с глава от границата на вратарското поле порази мрежата на гостите.

В 4-ата минута от добавеното време Вандерсон получи жълт картон на неспортсменско нарушение, като той бе втори за него и така Монако остана с 10 души на терена.

След почивката неравенството в жива сила на терена си каза думата и Ница стигна до втори гол.

Той бе дело на Гаетан Лаборд, който в 71-ата минута се измъкна сам срещу вратаря и преодоля Радослав Майески, носейки успеха на Ница.