Кристъл Палас се наложи над Норич с 4:0 на „Селхърст Парк“ в мач от фазата на 1/32-финалите в турнира за Купата на Лигата. Даича Камада даде аванс на „орлите“ от Южен Лондон още във втората минута, а през  второто полувреме Жан-Филип Матета се разписа на два пъти за успеха на своя тим.

Бившият футболист на Левски Хосе Кордоба пък направи своя дебют като титуляр за „канарчетата“.

Още преди да са изминали и 120 секунди футбол на „Селхърст Парк“ Матета изведе Даича Камада, който бе изпуснат от Хосе Кордоба. Японският национал преодоля и Джордж Лонг, за да прати топката в опразнената врата.

Кристъл Палас продължи да бъде изключително активен, като в нито един момент не даде инициативата на Норич.

В 57-ата минута Кристъл Палас удвои преднината си, след като Камада центрира в наказателното поле на Норич, където Жан-Филип Матета стреля със задна ножица, за да вкара топката за втори път във вратата на „канарчетата“ по изключително красив начин.

Домакините нанесоха решителния си удар в 68-ата минута, когато Еберечи Езе напредна по лявото крило и сви топката за Матета, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, за да порази целта.

Кристъл Палас направи разгрома пълен, след като Еберечи Езе се разписа във вратата на Норич след хубава комбинация с Адам Уортън.