Нотингам Форест се наложи над Кристъл Палас на „Сити Граунд“ с 1:0 в мач от осмия кръг във Висшата лига. Единственото попадение в срещата падна в 65-ата минута, когато Крис Ууд се превърна в герой за домакините.

След този успех воденият от Нуно Ешпирито Санто тим вече натрупа 13 точки в актива си, изкачвайки се до 8-о място, докато Кристъл  Палас остава 18-и със само три точки в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 16-ата минута Елиът Андерсън излезе очи в очи с Дийн Хендерсън, като се опита да пусне топката покрай стража на Кристъл Палас, но юношата на Манчестър Юнайтед съумя да предотврати попадението за Нотингам Форест. Последва добавка от страна на Крис Ууд, но бранител на домакините блокира.

Минута по-късно Андерсън центрира от корнер към Ууд, който отправи удар с глава от близко разстояние, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата на Кристъл Палас.

В 20-ата минута Еди Нкетия получи топката в средата и тръгна напред с дрибъл. Пред нападателя на Кристъл Палас имаше много свободно пространство и той отправи мощен удар от средна дистанция, но топката рикошира в левия страничен стълб на вратата.

След центриране в наказателното поле на Кристъл Палас в 23-ата минута, Райън Йетс се извиси над всички и отправи удар с глава, но уцели десния страничен стълб на вратата, пазена от Дийн Хендерсън.

В третата минута от добавеното време на мача Крис Ууд засече центриране в противниковото наказателно поле и отправи удар, но Хендерсън внимаваше и отрази.

Кристъл Палас започна по-активно втората част. В 53-ата минута Еберечи Езе се възползва от рикоширала топка в наказателното поле на Нотингам Форест и шутира. Матс Селс обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

В 61-вата минута Езе отново бе в центъра на събитията, като стреля от границата на наказателното поле на домакините, но Селс направи поредното си страхотно спасяване.

Нотингам Форест съумя да пречупи Кристъл Палас в 65-ата минута, когато топката достигна до Крис Ууд, който стреля от границата на наказателното поле в близкия долен десен ъгъл на вратата, изненадвайки Дийн Хендерсън. Стражът на гостите бе лошо позициониран и успя да играе с топката,  но не я спря по пътя ѝ към мрежата му.

Джефри Шлуп навлезе в наказателното поле на домакините в 81-вата минута и стреля от близка дистанция, но Матс Селс отново бе последната преграда пред гола.

До края на двубоя воденият от Оливер Глазнер тим направи опит да стигне до точката, но Нотингам Форест удържа късния натиск и се поздрави с трите точки.