Собственикът на Нотингам Форест Евангелос Маринакис определи цената на най-добрия играч на клуба - Елиът Андерсън. Английският национал може да напусне клуба само ако някой е готов да плати 100 000 000 паунда или 113 000 000 евро за услугите му.
Андерсън е ключов за играта на Нотингам Форест, като има най-много докосвания, най-много завършени подавания, най-много подавания в последната третина, най-много спечелени топки, най-много дуели и дрибъли като централен полузащитник.
Треньорът на Англия Томас Тухел също похвали играта му.
„Той е един от най-добрите халфове във Висшата лига, затова е с нас и затова е титуляр. Андерсън е ключов играч за нас“, каза Тухел.
Елиът Андерсън е на 23 години, миналата година подписа удължаване на договора с Форест до 2029 г. без клауза за откупуване, която позволява на клуба да определи цената, ако той изрази желание да напусне.
Според спекулациите, Манчестър Юнайтед проявява сериозен интерес към Андерсън. Рубен Аморим търси играч, който да замени ветерана Каземиро в стартовия състав.
Нюкасъл също е сред отборите, които не крие своя интерес към английския национал.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

