Новобранецът на Лос Анджелис Лейкърс Далтън Кнехт и суперзвездата на тима Антъни Дейвис бяха в основата за победата на „езерняците“ над Финикс Сънс със 128:122 след продължение. Двамата отбелязаха по 35 точки, докато Остин Рийвс добави 18.

Лейкърс стартираха срещата с две промени в стартовата си петица, след като на Леброн Джеймс и Руи Хачимура им беше дадена почивка. На техните места започнаха Кам Редиш и Макс Кристи.

Утре „езерняците“ се изправят срещу Голдън Стейт в последната си контрола преди началото на сезона.

Тимът на Джей Джей Редик изоставаше на полувремето с 5 точки, но именно тогава Далтън Кнехт получи повече време на паркета и се отблагодари с 8 тройки.

Всички от титулярната петица на Финикс записаха двуцифрен точков актив, като Девин Букър завърши с 22 точки, а Кевин Дюрант добави 19.

В своя първи мач от сезона Лейкърс са домакини на Минесота. „Слънцата“ от своя страна стартират с гостуване на Лос Анджелис Клипърс, които бяха напуснати от Пол Джордж, докато Кауай Ленърд продължава да се възстановява от контузия.