Фабиан Нюрнбергер изигра пълни 90 минути при победата на Дармщад над Кьолн с 5:1 в мач от Втора Бундеслига. Българският национал пропусна гостуването на Северна Ирландия, което бе във вторник, тъй като получи нелеп жълт карон срещу Люксембург, който му донесе наказание от една среща лишаване от състезателни права.

За сметка на това Нюрнбергер игра силно срещу Кьолн и показа стабилност за успеха, като се отчете и с асистенция за петия гол.

Домакините поведоха още в 11-ата минута, когато Форнби отбеляза за 1:0, а отново той вкара и втори гол в 40-ата.

Преди това обаче Лемперле бе намалил резултата.

В началото на второто полувреме Лидберг отбеляза за 3:1, като получи пас от Хорнби, а Фьорстер вкара за 4:1 в 65-ата минута на двубоя. Крайното 5:1 оформи Вукотич в даденото от съдията продължение, като получи топката от Нюрнбергер.

Това бе втора победа за Дармщад от началото на сезона, като отборът има 9 точки. Кьолн е с 12, но и двата тима са в средата на класирането.