Шахтьор Донецк постигна впечатляващ обрат като гост на Роял Антверп от 0:2 до 3:2 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Така украинците се изравняват с Барселона и Порто с 3 точки във временното класиране преди мача между двата тима, а белгийците остават с 0 точки.

Антверп стигна до комфортен аванс от две попадения през първата част. Още в третата минута Арбнор Муя даде аванс на домакините след асистенция на Артур Вермеерен. Половин час по-късно Вермеерен подаде за попадение на Мичел Анге Баликвиша.

През второто полувреме Шахтьор имаше тотален контрол над случващото се на терена и стигна до три безответни попадения и обрат. Данило Сикан намали изоставането на украинците до 1:2 в 48-ата минута. Ярослав Ракицки изравни в 71-вата минута, а пет по-късно Сикан оформи крайното 2:3.

Дълбоко в добавеното време на срещата Терас Степаненко игра с ръка в наказателното поле, като той бе наясно със стореното и дори не протестира - дузпа за Антверп. Зад топката застана опитният централен защитник Тоби Алдервайрелд, който обаче не успя да уцели вратата.

Атлетико изоставаше на два пъти, но стигна до успех срещу Фейенорд (ВИДЕО)