Голямата новина в сръбския футбол е факт – легендарният Саша Илич е новият наставник на Партизан, съобщава ексклузивно Mozzart Sport. Иконата на клуба от "Хумска" и бивш треньор на родния ЦСКА, който прекара цели 19 сезона като играч с черно-белия екип, е постигнал съгласие да замени Сърджан Благоевич и да поеме треньорския пост.

Според сръбските медии ключова роля за завръщането на Илич в Партизан е изиграл генералният директор на клуба Данко Лазович. Двамата бяха дългогодишни съотборници на терена и именно Лазович е успял да убеди своя приятел да се завърне у дома. Към момента от клуба все още не са излезли с официално изявление по повод назначението.

След като прекрати състезателната си кариера през 2019 г., Саша Илич веднага се насочи към треньорската професия. Пътят му в новото поприще премина през юношеските национални отбори на Сърбия, Чукарички, ЦСКА, Атромитос, Пари НН, Сумгаит.

Като футболист Саша Илич остави незаличима следа в историята на Партизан. С екипа на „гробарите“ той спечели цели 11 шампионски титли на Сърбия и игра два пъти в груповата фаза на Шампионската лига. За националния отбор на страната си записа 37 мача, в които отбеляза четири гола, утвърждавайки статута си на един от най-обичаните играчи за своето поколение.

Бивш футболист на Левски се разписа, играчи от Първа лига подгряха с победа за Мондиал 2026

Късен обрат попари Назон и Пласид преди старта на Световното

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS