Оксер надделя срещу Реймс с 2:1 в мач от осмия кръг на френската Лига 1.

Защитникът Синали Диоманде откри резултата за Оксер, а от домакинът можеше да си гарантира добър аванс преди почивката, но Жубал пропусна дузпа. Седем минути след почивката Амед Траоре направи 2:0. Късният щурм на Реймс доведе само до едно почетно попадение, вкарано от японеца Кейто Накамура.

Оксер се изкачи на 12-то място в класирането, докато загубилият Реймс остава шести.

Лион продължи победния си марш

В друг мач Тулуза и Анже направиха 1:1. Ибрахима Ниан изведе гостите напред през първата част, а Джошуа Кинг изравни за „виолетовите“ през втората. Анже вече не е последен в класирането със спечелената точка и изпревари Монпелие.

Нант и Ница също завършиха без победител - 1:1. Матис Албин изведе „канарчетата“ напред в 67-ата минута, но авансът на домакините не се задържа много, защого Еван Гесан изравни за „орлетата“.

Двата тима са съседи в класирането - Ница е на осмо място, а Нант на девето.