Осасуна не успя да спре Севиля, серията на андалусийците продължава (ВИДЕО)

Севиля продължава с отличното си представяне в Примера дивисион, след като победи Осасуна с 2:0, като гост. Успехът бе шести пореден за андалусийците в първенството. Благодарение на трите точки Севиля вече има 48 в актива си и се намира на трето място в класирането - на 4 от втория Реал Мадрид. Осасуна пък са 13-ти с 25.

Осасуна можеше да вкара гол още в 4-ата минута, но ударът на Ойер с глава срещна лявата греда. Севиля отговори много бързо с попадение в 19-ата. То бе дело на Диего Карлос, който надскочи всички в наказателното поле след изълнение на корнер и матира вратаря на домакините.

В началото на втората част андалусийците стигнаха до второ попадение. Мунир Ел Хадиди намери отлично Люк де Йонг, който с прецизен удар се разписа за 2:0. Малко преди последния съдийски сигнал Севиля бе близо до трети гол. Алехандро Гомес стреля опасно от границата на наказателното поле, но Серхио Ерера спаси брилятно.