Осасуна се наложи над Гранада с 2:0 на „Ел Садар“ в Памплона в мачот 10-ия кръг в Ла Лига. Анте Будимир бе автор и на двете попадения за домакините. Това бе и първа победа за Осасуна у дома от юни месец насам, като за последно тимът победи Жирона с 2:1 в края на миналия сезон в Памплона.

След този успех Осасуна се изкачва до 9-о място във временното класиране в Ла Лига с актив от 13 точки, докато Гранада е на незавидната 19-а позиция с 6 точки.

Двубоят започна с мигновен натиск за Осасуна, който успя да достигнедо първото си попадение още в 11-ата минута, когато Чими Авила намери Анте Будимир, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гранада, за да изведе своя тим напред в резултата.

В началото на второто полувреме Осасуна също се опита да упражни сериозен натиск, който даде резултат, след като Анте Будимир навлезе в наказателното поле на Гранада, където бе спънат от противников играч. Така Осасуна получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Будимир в 58-ата минута.

В 77-ата минута Гранада остана с човек по-малко на терена, след като Лукас Бойе влезе грубо на свой опонент. Съдията Матео Бускетс Ферер му вдигна първо жълт картон, но след преглед на ситуацията с ВАР, решението бе променено на директен червен картон.

В последната минута от редовното време на срещата Кике Барха направи серия от финтове на границата на наказателното поле, след като сви топката за Раул, който я прати в мрежата. Голът обаче не бе зачетен след преглед на ситуацията с ВАР заради засада на Барха в хода на нападението.

Борусия Дортмунд преодоля стар кошмар и оглави Бундеслигата (ВИДЕО)