Осасуна постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на Валенсия в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Тази победа позволи на отбора от Памплона да изпревари „прилепите“ в класирането.

Съдията Марио Мелеро Лопес свири дузпа за Осасуна в 50-ата минута, след като Димитри Фулкие игра с ръка в наказателното поле на Валенсия.

Наказателният удар бе реализиран от Чими Авила и Осасуна по този начин поведе в резултата с 1:0.

Валенсия се зарадва, след като Уго Гиямон вкара гол в 55-ата минута, но ситуацията бе преразгледана с ВАР и попадението не бе зачетено, защото футболистът на „прилепите“ игра с ръка.

Осасуна поведе с 2:0 в 74-ата минута, когато Анте Будимир се възползва от чудесната асистенция на Чими Авила и прати топката за втори път във вратата на Гиорги Мамардашвили.

Съдията Мелеро Лопес свири нова дузпа в 80-ата минута, този път в полза на Валенсия, след като играч на Осасуна игра с ръка в наказателното поле. Карлос Солер реализира наказателния удар в 83-ата минута и Валенсия намали своя пасив в мача на 1:2.

Благодарение на победата двата отбора си смениха местата в класирането. Осасуна вече изпревари Валенсия и е на девето място с 44 точки, с две точки повече от „прилепите“, които са десети.

Последният в Испания преди кръга Алавес постигна изключително ценна победа над Райо Валекано с 1:0 и изпревари Леванте в класирането.

Това беше първа победа за тима от средата на февруари насам, като при оставащи 6 кръга до края на сезона Алавес се доближи на четири точки от спасителната зона.

Единственото попадение за баския тим вкара голмайсторът на тима Хоселу в 64-ата минута.

В последните 10 минути Райо Валекано осъществи силен натиск, търсейки поне равенството, но Алавес оцеля.

Елче постигна важна победа в борбата за оцеляване в испанската Примера дивисион, след като на свой терен размаза Майорка с 3:0. Домакините вече имат 35 точки от 32 мача и са на 13-о място, докато островитяните са 17-и с 29. Само на точка зад тях първи в зоната на изпадащите е Кадис.

Двата отбора си размениха по едно добро положение до 30-ата минута, но три преди края на първата част еквадорецът Йохан Мохика откри резултата след подаване на Фидел. В 58-ата минута нова асистенция на Фидел намери ветерана Педро Бигас на чиста позиция, който вкара за 2:0. Десетина минути преди края кореецът Ли Кан-ин си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.