Мирослав Клозе беше истински звяр пред противниковите врати по време на професионалната си футболна кариера, но изглежда е успял да пренесе афинитета към атака и в работата си като треньор.

Воденият от Клозе Нюрнберг разгроми Ян Регенсбург у дома с 8:3 в мач от 10-ия кръг на Втора Бундеслига.

След този главозамайващ мач на „Макс-Морлок-Щадион“ ННюрнберг събра 16 точки и се изкачи до 6-ото място във временното класиране, докато Ян Регенсбург остава последен с 4 точки.

Мачът в Нюрнберг започна чудесно за домакините, които поведоха с 2:0 след попадения на Стефанос Цимас в 17-ата и на Махир Емрели в 23-ата минута. Гостите от Регенсбург изравниха чрез Ерик Хотман (36’) и Кристиан Вийт (42’) от дузпа. До края на първата част Нюрнберг успя да си върне аванса с гол на Юлиан Юстван.

След почивката головата фиеста продължи, като Кай Прогер направи 3:3 в 49-ата минута, а 10 минути след това Юстван вкара второто си попадение и върна аванса на Нюрнберг.

Гардът на Ян Регенсбург падна в последния четвърт час и се стигна до погром за гостите.

Юстван оформи своя хеттрик, реализирайки дузпа в 74-ата минута. В 81-ата пък Лукас Шлеймер се разписа за 6:3 след пас на правещия страхотен мач Юстван.

Две минути след това феновете на Нюрнберг отново ликуваха, след като любимците им отново накараха Ян Регенсбург да започне играта от централната точка на терена след тол на Йенс Кастроп.

Крайното 8:3 оформи Онджей Карафиат, който вкара във 2-ата минута от добавеното време, завършвайки подпечатвайки най-голямата победа на Нюрнберг от началото на сезона, като това е и най-резултатният мач от началото на кампанията в шампионата.

В другия мач от Втора Бундеслига, игран по същото време, Падерборн победи Кьолн като гост с 2:1 и така излезе на трето място в таблицата с 19 точки, докато „козлите“ са 10-и с 12 точки в актива си.

Официално: Серия А отложи Болоня – Милан заради наводненията в Емилия-Романя