Отново провал за Ливърпул на ‘‘Анфийлд“ (ВИДЕО)

Ливърпул загуби с 0:1 от Брайтън на „Анфийлд“ в среща от 22-рия кръг на Висшата лига. Победният гол за „чайките“ бе дело на Стивън Алзате десетина минути след старта на втората част.

След поражението мърсисайдци са четвърти с актив от 40 точки, докато Брайтън е 15-и с 24 пункта. Днешното поражение е второ поредно за Ливърпул у дома. В миналия кръг от Висшата лига тимът отстъпи на Бърнли отново с 0:1.

От самото начало Ливърпул диктуваше събитията на терена. Джордан Хендерсън изведе зад гърба на защитата Мохамед Салах, чийто удар обаче прелетя над вратата.

Четвърт час след началото Салах центруране опасно в наказателното поле, но Джеймс Милнър не успя да засече.

В следващите минути Ливърпул атакуваше, но защитата на „чайките“ бе добре подредена и не позволяваше сериозни опасности пред своята врата.

В 34-тата минута Соли Марч проби отляво и отправи изстрел, който обаче прелетя над вратата на Каоймин Келехер.

Две минути по-късно Тиаго Алкантара опита да изненада вратаря на Брайтън, но ударът му не намери целта.

Любопитното е, че първата част завърши без нито един точен удар към която и да е от двете врати.

В началото на втората част Ливърпул вдигна оборотите и на няколко пъти бе близо до гола. В 53-тата минута удар на Роберто Фирмино рикошира в крака на Ивс Бисум, а топката премина опасно близо до страничния стълб.

В 56-тата минута Брайтън изненадващо поведе с 1:0. Соли Марч центрира в наказателното поле, а защитата на Ливърпул не се намеси подобаващо. Дан Бърн свали към Стивън Алзате, който от близка дистанция отбеляза.

С наближаването на края домакините ставаха все по-настоятелни в търсенето на гола. В 70-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира остро по земя. Мохамед Салах засече, но не намери прати топката встрани от вратата.

Четири минути по-късно вратарят на Ливърпул Келехер трябваше да се намесва решително след удар на Паскал Грос.

В 76-тата минута от Ливърпул имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ивс Бисума, но главният съдия Кевин Френд даде знак играта да продължи.

В 81-вата минута Келехер отново спаси Ливърпул след удар на Леонардо Трусард от непосредствена близост.

Ливърпул натискаше, но не успяваше да застраши вратата на Брайтън. „Чайките“ играеха много успешно на контраатака и в 89-ата минута Ивс Бисума пробва късмета си от далечно разстояние, но топката прелетя над вратата.

В крайна сметка футболистите на Клоп не успяха да измислят нищо креативно пред противниковата врата и допуснаха втора поредна загуба у дома.

В по-ранния мач Евертън постигна победа с 2:1 срещу Лийдс, а по същото време Уест Хем победи като гост Астън Вила.

Лестър излезе трети след успех над Фулъм (ВИДЕО)

Манчестър Сити набра скорост преди визитата на ‘‘Анфийлд“ (ВИДЕО)