Марсилия разгроми с 5:0 Монпелие като гост и подгони лидерите ПСЖ и Монако, които са с по 20 точки. ОМ е с три пасив от парижаните и монегаските.

Ели Уахи започна разгрома над Монпелие още в първата минута, когато засече подаване от близко разстояние.

До края на първата част резултатът вече бе класически, а за гостите се разписаха Амин Арит и Пиер-Емил Хьойберг. И двамата отбелязаха с хубави изстрели.

Оксер изненада неприятно Реймс, Ница не успя да бие Нант

В началото на второто полувреме Акор Адамс пропусна единствения шанс на домакините в хода на 90-те минути.

В 58-ата минута Уахи комбинира с Мейсън Грийнууд, превърнал се в автор на попадение за 0:4 с удар точно до гредата.

Крайният резултат 0:5 бе оформен от Луис Енрике, който се разписа в 73-ата минута.