Шампионът на България по плажен футбол МФК Спартак Вн е получил покана за участие в световното клубно първенство, което ще се проведе на Канарските острови. Това разкри в интервю за Дарик радио и dsport треньорът на родните шампиони Симеон Христов.
Благодарение на страхотното си представяне на последното издание на Шампионска лига миналото лято, когато влязоха в Топ 8 и елиминираха изключително силни тимове, варненските плажни „соколи” са на 16-о място в ранглистата на Европа и 21-о в света от 161 отбора.
Амбицирани да продължат със стабилното си представяне и да гонят нови върхове, момчетата на Симеон Христов стартираха подготовка още в първите дни на януари.
„Имаме покана за участие на световното клубно първенство. Ако това нещо се случи, ще бъде една голяма наша осъществена мечта. Ще се проведе на Канарските острови. Трудно ще бъде, но не ни пречи да работим и да мечтаем.
Имаме начертан план, а той зависи от хората, които ни помагат дали ще се реализира. Имаме желание отново да участваме в Шампионска лига. Тази година тя отново ще се провежда в стария й вариант за разлика от предните две. Ще има предварителни кръгове. За наше щастие ще имаме място директно в основния кръг. Имаме желанието отново със съдействието на Община Варна да организираме отново традиционния международен турнир. Изключително много запитвания има за него има от национални и клубни отбори.Надявам се турнирът да се случи, защото в годините явно той се утвърди.
Запонахме подготовка. По традиция я стартирахме по-централизирано, за да се готвим за всичко, което ни предстои през 2022-а. Да, досега тренирахме навън, тъй като времето беше много приятно, нетипично за януари. Бившият наш състезател Мартин Великов, който сега е успешен футболен съдия, се занимава много професионално с кондиционни и всякакъв вид тренировки. Ще се оставим на неговите умения няколко пъти в седмицата да ни подготвя. Има вариант да влезем и в залата за плажен волейбол. Когато времето позволява отново да тренираме на пясъка, ще се готвим и там”, сподели Симеон Христов.
Чуйте цялото интервю в приложения звуков файл.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS