ФИФА обмисля възможността за провеждане на плейоф между Лос Анджелис ФК и Клуб Америка за право на участие в Световното клубно първенство през 2025-та година.

Победителят в плейофа ще замени Клуб Леон, който ФИФА отстрани от турнира на 21-и март, по-малко от три месеца преди началото му през юни. Ръководният орган на световния футбол заяви, че Леон не е успял да изпълни критериите му за собственост на няколко клуба.

Заместникът на Леон ще бъде в група D на Световното клубно първенство. В груповата фаза той ще се изправи срещу Челси, ЕС Тунис и бразилския Фламенго.

До отстраняването на Леон се стигна, след като костариканският отбор Алахуеленсе подаде официална жалба до ФИФА и поиска от органа да въведе правила относно собствеността на няколко клуба. 

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS