Почина бивш баскетболист на Барселона

dsport.bg

Бившият германски баскетболист Адемола Окулая почина днес на 46-годишна възраст, съобщи германското издание „Big“. Причините за смъртта му не са известни.

През кариерата си Окулая е играл за отборите на АЛБА Берлин, Барселона, Уникаха Малага, Бенетон Тревисо, Памеса Валенсия, Химки Москва и Брозе Баскетс.

Окулая беше едно от големите имена в германския баскетбол заедно с легендарния Дирк Новицки. Двамата изиграха много мачове помежду си на „паркета“, като на много пъти се противопоставяха на най-добрия национален отбор в Европа – Испания, воден дълги години от братята Гасол, Хуан Карлос Наваро и компания.

Окулая се оттегли от баскетбола през 2010 г., след като се излекува от рак на гръбначния стълб. Той записа 172 мача за националния отбор на Германия, като е един от играчите, които са носили фланелката най-дълго време.

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube и TikTok!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още