Любо аут от ЦСКА, очаква се и Стоилов

Прекратен мач заради меле в Трета лига

Мач от Югоизточната Трета лига между отборите на Левски (Карлово) и Розова долина (Казанлък) бе прекратен в първата минута на добавеното време, при резултат 1:1.

Причина за това бяха гостите от Казанлък, които се нахвърлиха на страничния съдия Стефан Димитров. Те протестираха за неправомерно спряна атака от страна на асистент-съдията, който отсъди засада при откъснал се техен състезател в предни позиции. Почти целият отбор на „розите“ се нахвърли над асистента и дори счупи част от оградата пред трибуните. В този момент домакините решиха, че няма да стоят безучастно на терена и атакуваха с плесници гостите. Разправията прерасна в меле между двата отбора, в което беше блъснат и Димитров, а главният съдия на срещата Цветозар Манолов от Бургас реши да прекрати двубоя.

В официалния доклад на реферите е съобщено, че мачът е прекратен в 90+1 минута при резултат 1:1 заради групов протест от страна на гостите. Предстои заседание, в което ДК и СТК към Зоналния съвет на БФС в Пловдив ще вземе решение по казуса в Карлово.

По всяка вероятност на домакините от ФК Карлово ще бъде присъдена служебна победа.

Отборът на Розова долина от своя страна подаде жалба до Зоналния съвет към БФС Пловдив срещу съдийството, която касае отсъдената засада и претенции за нарушение в атака при изравняващия гол на домакините.