Сепси загуби гостуването си на Политехника Яш с 1:3. Двубоят бе от 8-ия кръг на плейофа за оставане в румънската Лига 1.

Българският защитник Радослав Димитров изигра цял мач, като асистира за единственото попадение във вратата на домакините.

Сепси бе по-добрият отбор на терена, но Политехника Яш успя да се възползва максимално от малкото голови възможности, които създаде, за да стигне до трите точки в срещата.

В 25-ата минута Лукасен даде аванс на домакините. Секунди преди почивката Сепси въстанови равенството. В голмайстор се превърна Фюлоп, който засече центриране отдясно на Радослав Димитров.

В 50-ата минута Политехника отново излезе напред в резултата, автогол си отбеляза Тинчу. Четвърт час по-късно Хориса вкара топката за трети път във вратата на домакините и до голяма степен сложи точка на спора.

След поражението тимът на Ради Димитров запазва четвъртото място в класирането на втората осмица с актив от 24 точки. За Сепси предстои домакинство на Киндия Търговище.