Райо Валекано обърна Валядолид като гост и го победи с 2:1. Първата част във Валядолид мина без абсолютно никакви интересни моменти, но развръзката през втората част си струваше. С ценния успех Райо Валекано се качи на осмата позиция, докато Валядолид остава предпоследен с 5 пункта.

В 51-вата минута Селим Амала разпечата вратата на Аугусто Батала за 1:0, след като получи хубав пас от Раул Моро.

Оттам насетне думата имаше Хорхе де Фрутос, отбелязал два гола. Само шест минути след гола на мароканеца Амала, Де Фрутос успя да изравни.

Двайсетина минути по-късно отново Де Фрутос се озова в прегръдките на своите съотборници. Отбита топка се озова на пътя на Де Фрутос, който нямаше затруднение да направи 1:2.

Еспаньол се върна към победите срещу Майорка

В друг мач по същото време Селта успя да победи Лас Палмас с 1:0, също като гост и въпреки че в края на мача остана с 9 души.

Гол на отбора от Виго бе отменен в 17-ата минута след сигнал от ВАР стаята. Единадесет минути по-късно все пак Селта поведе с попадение на Борха Иглесиас. Централният нападател засече с глава по страхотен начин за 0:1.

Втората част бе кошмарна за „небесносините“, тъй като в първия четвърт част от нея те останаха с двама души по-малко. В 54-тата минута Илайш Мориба си изкара лековат втори жълт картон, а след още 120 секунди и един от най-опитните на терена Яго Аспас отиде преждевременно под душовете.

Селта се изравни по точки с Райо Валекано - двата тима имат по 13 пункта. Лас Палмас пък е последен само с 3 т.