Реал Мадрид спечели с 2:1 столичното дерби срещу Хетафе в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Това бе първи мач за „лос меренгес“ на „Сантиаго Бернабеу“ през сезона. Стадионът все още не е напълно готов, но има доста нови седалки, а подвижният покрив за първи път влезе в употреба заради дъжда в Мадрид.

В герой за „лос бланкос“ отново се превърна Джуд Белингам, който вкара победния гол в добавеното време на срещата. Хетафе поведе чрез юношата на Реал Борха Майорал, а Хоселу изравни. С победата Реал има пълен актив от 12 точки на върха, а „лос асулонес“ са с 4.

След 11 минути игра Хетафе излезе напред резултата, след като Борха Майорал се възполза от сериозно неразбирателство между Фран Гарсия и Дейвид Алаба, които бяха много дезориентирани, нападателят преодоля Кепа и се разписа в празната врата срещу родния си тим – 0:1.

В 24-ата минута Джуд Белингам се свлече с наказателното поле, претендирайки нарушение на Карлес Аленя, каквото бе отсъдено и бе посочена бялата точка, но след преразглеждане с ВАР бе установено, че съприкосновение няма и дузпата бе отменена.

В 33-ата минута Лука Модрич получи центриране отляво от Фран Гарсия и нанесе рядко срещан в кариерата си хубав удар с глава към горния десен ъгъл, но Давид Сория се пласира блестящо и изби в корнер.

До края на първата част Джуд Белингам имаше още две претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

Много бързо след началото на второто полувреме Реал Мадрид успя да възстанови равенството. В 47-ата минута след късо изпълнение на корнер се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на Хетафе и Хоселу засече в мрежата. Гостите имаха претенции, че попадението е нередовно по няколко параграфа, но те не бяха уважени – 1:1.

В 54-ата минута Тони Кроос проби добре и нанесе удар към близкия десен ъгъл, но бе спрян от страничния стълб, след което отправи добавка, но изстрелът му бе много слаб и за Сория нямаше проблеми да улови.

Десет минути по-късно футболистите на Карло Анчелоти отново бяха спрени от страничен стълб, но този път левия след изстрел на Дани Карвахал от границата на наказателното пое. В 66-ата минута Сория се справи с удар на Хоселу в долния десен ъгъл.

Реал Мадрид натисна до края на срещата и логично стигна до победно попадение в петата минута от добавеното време. Лукас Васкес нанесе нелош удар от границата на наказателното поле, Давид Сория се намеси много неубедително и при добавката Джуд Белингам вкара за крайното 2:1. Малко след това Родриго стреля в напречната греда.

С два гола и рекорд японец донесе първа победа на Сосиедад (ВИДЕО)