Реал Сосиедад победи Гранда с 5:3 в среща от четвъртия кръг на Ла Лига за първи успех през сезона. „Чуриурдин“ вече има 6 точки в актива си, докато андалусийци са с 3. Такефуса Кубо вече е японецът с най-много голове в испанското първенство – 18, след като се разписа на два пъти.

Таке Кубо даде аванс на Реал Сосиедад след едва девет минути игра, когато направи впечатляващ проби през центъра, стигна до границата на наказателното поле и с левия крак насочи топката към долния ляв ъгъл за 1:0.

В 33-ата минута Сосиедад имаше претенции за дузпа, след като Микел Оярсабал бе съборен е наказателното поле, но дори след проверка на ВАР бялата точка не бе посочена.

Само три минути по-късно Гранада стигна до изравнително попадение. След центриране от ъглов удар Робин Льо Нормалн прати топката в собствената си врата.

В 44-ата минута Реал Сосиедад отбеляза и второ попадение, като отново герой бе Такефуса Кубо. Японецът напредна по дясното крило и с левачката заби гол-шедьовър в горния десен ъгъл - 2:1.

В 59-ата минута домакините стигнаха до трети гол, след като Брайс Мендес чукна към Мартин Субименди, който не се поколеба и с едно докосване вкара красиво попадение за 3:1.

Реал Сосиедад поведе с 4:1 в 67-ата минута, когато след добро нападение Микел Оярсабал намери Андер Баренечеа, а той преодоля Раул Фернандес. В 76-ата минута Адрия Микел Бош Санчис си отбеляза автогол – 5:1.

В заключителните минути на срещата Гранада се спаси от разгром, отбелязвайки две безответни попадения. В 83-ата минута Лукас Бойе намали пасива на андалусийци до 2:5, а в последната минута от добавеното време Браян Сарагоса оформи крайното 5:3.

Шефилд Юн и Евертън не се победиха, но заработиха първите си точки във Висшата лига (ВИДЕО)