Реал Сосиедад елиминира Мирандес и е на финал за Купата на краля

Реал Сосиедад се класира на финал за Купата на краля, след като победи изненадата в турнира Мирандес с 1:0 като гост. Първата среща между двата тима завърши с успех 2:1 за Сосиедад. Така с общ резултат 3:1 сансебастианци ще чакат на финала победителя от другия полуфинал между Атлетик Билбао и Гранада. Единственото попадение в срещата бе дело на Оярсабал.

Двубоят започна с добра възможност за гостите. В 7-ата минута удар с глава на Аднан Янузай прелетя над вратата на Лимонес.  В 26-ата минута Вилиан Хосе да Силва стреля от далечна дистанция, но стражът на Мирандес спаси по невероятен начин.

В 40-ата минута Малса игра с ръка в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Микел Оярсабал и бе безпогрешен, пращайки топката в средата на вратата.

Малко след началото на втората част Лимонес отново изпъкна със страхотно спасяване, като този път ударът бе на Аднан Янузай.

В 88-ата минута Мирандес можеше да изравни. Марио Барко получи къс пас в наказателното поле и веднага стреля към вратата, но Алехандо Ремиро блокира удара му с крак.